Sprawa Centrum Muzyki. To jeszcze nie koniec

TA KONCEPCJA WYGRAŁA W KONKURSIE. POJAWIŁO SIĘ JEDNAK ODWOŁANIE fot. województwo małopolskie

Okazuje się, że sprawa z odwołaniem od wyników konkursu na projekt architektoniczny Centrum Muzyki jeszcze trochę potrwa. W poniedziałek (7 stycznia) wyznaczono kolejne trzy rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą.

– Odbędą się 14,16 i 17 stycznia. Jak widać, może to trochę potrwać – mówi w rozmowie z LoveKrakow.pl Filip Szatanik, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Pierwsza z rozpraw odbyła się tuż przed świętami, 19 grudnia. Kolejna miała się początkowo odbyć w piątek 4 stycznia, jednak termin przesunięto na poniedziałek.

Przypomnijmy, że decyzją sądu konkursowego zwyciężyła koncepcja polsko-włoskiego konsorcjum. Z wynikiem nie zgadza się Konior Studio Tomasz Konior z Katowic. Zespół architektów zarzuca nieprawidłową ocenę zwycięskiej pracy konkursowej, która ma nie spełniać wymogów regulaminu konkursowego.

Firma chce, aby organizatorzy konkursu – województwo i miasto – unieważnili wyniki konkursu i przyznanie I nagrody, jak i uznali, że „zwycięska praca SBS Engineering Group, Kraków, Polska oraz 3TI Progetti Italia – Ingegneria Integrata S.P.A, Rzym, Włochy jest niezgodna z wymaganiami konkursu i nie spełnia podstawowych warunków i wytycznych”.

Konkurs na projekt architektoniczny województwo ogłosiło wspólnie z miastem międzynarodowy konkurs w sierpniu 2018 roku. Zwycięzcę poznaliśmy pod koniec listopada ubiegłego roku.

Centrum za miliony

Centrum Muzyki ma powstać do 2024 roku na Grzegórzkach. W jego skład wejdą nowoczesne sale koncertowe, z których największa – filharmoniczna pomieści nawet 1,4 tys. osób. Oprócz niej powstaną mniejsze sale – miejska, mieszcząca do 800 słuchaczy i recitalowa z 300 fotelami.

W budynku znajdą się również sale prób, sala multimedialna i przestrzenie edukacyjne. Całkowita powierzchnia Centrum to ok. 28 tys. mkw. W Centrum swoje zaplecze znajdą najważniejsze krakowskie zespoły – Capellia Cracoviensis, filharmonicy krakowscy czy Sinfonietta Cracovia. Koszt budowy to około 265 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus