Sprawcy pobicia w rękach policji

fot. Sebastian Dudek

Dwóch młodych mężczyzn usłyszało zarzut rozboju, który dokonali na 23-latku. Jeden z napastników użył pałki teleskopowej. Ostatecznie napastnicy wyrwali torbę swojej ofierze i uciekli. Policja szybko złapała dwóch z trzech uczestników pobicia.

2 grudnia przed północą w okolicy ronda Mogilskiego 23-latek czekał na przystanku. W pewnym momencie podeszło do niego trzech innych mężczyzn. 20 i 21-latek oraz trzeci uczestnik zdarzenia zapytali go o zapalniczkę. Gdy usłyszeli negatywną odpowiedź, stali się nerwowi.

– Mężczyźni stawali się coraz bardziej agresywni, wyzywali i prowokowali 23-latka. W końcu doszło do szamotaniny, a jeden z napastników wyciągnął pałkę teleskopową i zaczął uderzać nią swoją ofiarę. Napadnięty zasłaniał się sportową torbą, którą miał przy sobie, jednak na skutek zadawanych uderzeń ta wypadła – opowiada Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji. Napastnicy zabrali torbę i uciekli z miejsca zdarzenia.

Poszkodowany zawiadomił policję. Wkrótce patrol zjawił się w okolicy i przeczesał najbliższe ulice. Po kilkunastu minutach na ul. Grunwaldzkiej funkcjonariusze zauważyli dwóch poszukiwanych. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Policjanci znaleźli również rzeczy poszkodowanego. Jednak z torby zniknęły pieniądze oraz jego czapka. – Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, grozi im do 12 lat więzienia. Trwają czynności zmierzające do ustalenia trzeciego uczestnika zdarzenia – informuje Sebastian Gleń.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale