Sylwester w Krakowie. Na Rynku Głównym wystąpi Kasia Moś i Bovska

Dziś ostatni dzień 2017 roku. Krakowianie będą mogli świętować go na czterech scenach, zlokalizowanych na Rynku Głównym, Rynku Podgórskim, Alei Róż i w Tauron Arenie Kraków. Na scenach wystąpią m.in. Kasia Moś, Bovska, L.U.C wraz z Krystyną Prońko czy Ten Typ Mes. Władze miasta po raz kolejny zrezygnowały z pokazu fajerwerków. W zamian za to  mieszkańcy i turyści zobaczą pokaz laserowy.

Dziś krakowianie i turyści będą mogli świętować ostatni dzień 2017 roku na imprezach odbywających się w całym mieście. Tym razem do scen zlokalizowanych na Rynku Głównym, Rynku Podgórskim, Alei Róż dołączyła jeszcze jedna – w Tauron Arenie Kraków. Podobnie jak w ubiegłym roku, władze miasta zrezygnowały z pokazu fajerwerków. O północy rozpocznie się wspólne odliczanie i podobnie jak ostatnio, rozpocznie się pokaz multimedialno-laserowy.

– Formuła z 2016 roku się sprawdziła i została dobrze przyjęta przez mieszkańców i turystów – mówi Michał Zalewski, rzecznik prasowy Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Dlatego też wszystkie zwierzaki mogą spać spokojnie tej nocy. Z pokazu sztucznych ogni zrezygnowały też władze Sosnowca, Białegostoku, Słupska, Wrocławia i Radlina.

Kasia Moś, Natalia Nykiel i Bovska w centrum wydarzeń

Naprzeciwko Wieży Ratuszowej stanęła już scena, na której wystąpią Kasia Moś, Bovska i Natalia Nykiel. Na zakończenie zagra krakowska didżejka Olivia.

Na Rynku Podgórskim wystąpi raper L.U.C, który wraz z Krystyną Prońko udowodni, że muzyka łączy pokolenia. Wcześniej zagra Boba Jazz Band.

Tanecznie zapowiada się impreza, która odbędzie się w Nowej Hucie. Aleja Róż stanie się polem bitwy na utwory, w której udział wezmż Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki i Michał Wasilewski, znany jako dj Vasil.

W TAURON Arenie Kraków zagra krakowski raper Szpak wraz z Chory Band, następnie na scenie pojawi się formacja Rasmentalism. Po nich publiczność usłyszy duet Łona i Webber. Jako ostatni zagra Ten Typ Mes.

Przydatne informacje

Na teren imprezy na Rynku Głównym będzie można się dostać dzięki bramkom zlokalizowanym na przeciw wylotów ulic Wiślnej i Brackiej. Wejście na teren zabawy na Rynku Podgórskim znajdować się będzie vis-à-vis ulicy Staromostowej.

Do Tauron Areny Kraków będzie można wejść bramami 1 i 3. Parking obiektu będzie w tym dniu nieczynny. Wejście na teren imprezy w namiocie na Alei Róż znajdować się będzie od strony Alei Przyjaźni.

Zmiany w organizacji ruchu

W sylwestrową noc będą miały miejsce również zmiany w organizacji ruchu. Obowiązywał będzie  zakaz parkowania w dniu 31.12 od godziny 10:00 na ulicach: ul. św. Jana na całej długości, ul. Sławkowskiej od Św. Tomasza, ul. Szczepańskiej od ul. Jagiellońskiej, ul. Szewskiej oraz ul. Św. Anny od ul. Jagiellońskiej, ul. Wiślnej od ul. Gołębiej, ul. Jagiellońskiej pomiędzy ul. Św. Anny a ul. Szczepańską, ul. Brackiej na całej długości.

Zostanie wyłączony postój taksówek od godziny 10:00 na ul. Św. Anny oraz ul. Sławkowskiej, wyłączenie postoju meleksów w dniu 31.12.2017r. na ww. odcinkach z zakazem parkowania.

Dorożki będą wyłączone z Rynku Głównego w dniach 31.12.2017r. – 01.01.2018r. (do godzin porannych).

Ul. Bracka i św. Jana (od Rynku do ul. św. Tomasza) będą drogami ewakuacyjnymi wyłączonymi z ruchu od godziny 20:00 w dniu 31.12.2017r. , ul. Szewska ( od Rynku do ul. Jagiellońskiej), ul. Szczepańska (od Rynku do Placu Szczepańskiego) oraz ul. Sławkowska (od Rynku do ul. św. Tomasza –będą ulicami jednokierunkowymi wyłącznie dla osób wychodzących z płyty Rynku Głównego.

W dniu 31.12.2017r. o godz. 14:00 na wlotach ulic stanowiących dojazd do Rynku Głównego zostaną ustawione zapory drogowe U-20b na potrzeby Policji.

Zgodnie z regulaminem, na wyznaczony teren nie będzie można wnosić: butelek, alkoholu, napojów oraz środków pirotechnicznych. Będą one odbierane przez ochronę przy bramach wejściowych i wyrzucane. Punkt medyczny przy Scenie Głównej zlokalizowany będzie w pobliżu Wieży Ratuszowej. Przy każdej ze scen znajdować się będzie karetka. Po terenie każdej z sylwestrowych imprez poruszać się będą ruchome patrole medyczne.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale