Szczęśliwy koniec roku Cracovii

Na zakończenie piłkarskich zmagań w 2021 roku Cracovia na wyjeździe pokonała Śląsk Wrocław 2:0. Gole dla Pasów strzelili Cornel Rapa i Otar Kakabadze.

Trener Jacek Zieliński po powrocie do Cracovii w czterech spotkaniach odniósł dwa zwycięstwa i tyle samo razy poległ. Najbardziej pamiętliwą porażką była ta sprzed tygodnia na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna. W ostatnim meczu u siebie kibice Pasów nie mieli zbyt wielu powodów do zadowolenia. Nietęgie mini mieli również sympatycy Śląska Wrocław, ponieważ piłkarze prowadzeni przez Jacka Magierę ulegli w minionej kolejce Warcie Poznań.

Powody do rehabilitacji miały więc oba zespoły i nie może dziwić fakt, że pierwsze 45 minut było bardzo wyrównanie. Przyjezdni mieli dwie niezłe sytuacje. Tuż po upływie kwadransa Michał Rakoczy otrzymał piłkę od Pellego van Amersfoorta i uderzył sprzed szesnastki, ale bramkarz gospodarzy kapitalnie wybronił ten strzał. Dziesięć minut później swoją szansę miał Sergiu Hanca, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników Śląska.

Pewni swego

W 34. minucie nastąpiła przerwa w grze, ponieważ urazu doznał arbiter liniowy i konieczna była zmiana. Sędzia Paweł Raczkowski doliczył do pierwszej połowy aż sześć minut, co z impetem wykorzystała Cracovia. Tuż przed końcem pierwszej odsłony przyjezdni mieli rzut wolny. Z ostrego kąta piłkę w pole karne posłał Michal Siplak, a do bramki głową skierował ją Cornel Rapa.

Po przerwie Pasy wyraźnie złapały wiatr w żagle i ani na chwilę nie sprawiały wrażenia, że wyjadą z Wrocławia bez punktów. W 54. minucie prowadzenie gości podwyższył Otar Kakabadze, uderzając piłkę tuż przed polem karnym. Po godzinie gry i kolejnym uderzeniu sprzed szesnastki mogło być już 3:0, ale Michał Szromnik po próbie van Amersfoorta wybił futbolówkę na rzut rożny.

W ostatnim kwadransie wrocławianie chcieli sforsować defensywę Cracovii atakiem pozycyjnym, ale na próbach się skończyło. Podopieczni trenera Zielińskiego byli bardzo mocno skupieni na zadaniach defensywnych i nie pozwalali sobie na błędy, dzięki czemu w ostatnim meczu w 2021 roku zachowali czyste konto.

Śląsk Wrocław – Cracovia 0:2 (0:1)

Bramki: Rapa (45.), Kakabadze (54.)

Śląsk: Szromnik – Golla, Lewkot, Bejger, Garcia (56. Stiglec), Mączyński, Schwarz, Janasik, Sobota (56. Łyszczarz), Pich (70. Quintana), Exposito.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, Jugas, Kakabadze, Knap, Rasmussen (82. Lusiusz), Siplak, Hanca (71. Loshaj), Rakoczy (65. Myszor), van Amersfoort.

Żółte kartki: Lewkot, Mączyński, Janasik – van Amersfoort.