Szkoleniowiec Białej Gwiazdy: Dwa, trzy miesiące temu drużyna by się rozsypała

W Wiśle wiedzą, co szwankowało w pierwszej połowie meczu z Arką. Cieszy ich też reakcja drużyny na chwilowe niepowodzenia. W piątek o godzinie 20:30 krakowianie podejmą Odrę Opole.

W ubiegłą sobotę Wiślacy musieli odrabiać jednobramkową stratę po słabych w ich wykonaniu 45 minutach. Dopiero męska rozmowa w szatni sprawiła, że po przerwie drużyna zaczęła lepiej funkcjonować i strzeliła trzy gole. Trener Radosław Sobolewski wskazuje, że decydującym czynnikiem był bardzo niski procent skuteczności w pojedynkach w ataku i obronie. – W ten sposób nie da się dobrze grać. Bardzo mnie cieszy reakcja zespołu. Dwa, trzy miesiące temu rozsypałby się w takich okolicznościach i mecz mógłby się skończyć wyższym zwycięstwem rywali. Teraz widzieliśmy drużynę, która chce się bić o swoje, nie poddaje się po chwilowych niepowodzeniach – podkreśla szkoleniowiec.

Kruszenie muru

Jesienią, pod wodzą Jerzego Brzęczka, Wisła wygrała w Opolu 1:0 po bramce Mateusza Młyńskiego. W pierwszej części sezonu podopieczni Adama Noconia stracili najwięcej goli (35), jednak po zimowej przerwie zachowali czyste konto w dwóch trudnych pojedynkach na stadionach Podbeskidzia Bielsko-Biała (0:0) i Zagłębia Sosnowiec (2:0). Trener zwraca uwagę, że rywale bardzo poprawili grę obronną i potrzeba będzie dużej determinacji, by skruszyć opolski mur. – My chcemy grać swoje, przebywać na połowie przeciwnika. Na pewno czeka nas trudne spotkanie, ponieważ mierzymy się z ambitnymi drużynami, które chcą popsuć nasze zamiary – mówi trener gospodarzy piątkowego meczu.

Junca gotowy do gry

Sobolewski prawdopodobnie wystawi ten sam skład co w Gdyni. Jedyną niewiadomą był stan zdrowia lewego obrońcy Davida Junki, który spotkanie przeciwko Arce zakończył przedwcześnie z powodu urazu. Hiszpan borykał się z nim w tygodniu poprzedzającym wyjazd nad morze, a w czasie gry problemy wróciły i musiał go zastąpić Dawid Szot. – To piłkarz z naprawdę mocnym charakterem. Do końca wierzyłem, że będzie mógł wystąpić i tak będzie – cieszy się opiekun Wisły.

Po dwóch wiosennych zwycięstwach zespołu wzrosła wiara wśród kibiców. O ile na inauguracyjny mecz z Resovią bilety można było kupić tuż przed meczem, to wejściówki na Odrę Opole skończyły się już w czwartek. Pojedyncze osoby będą mogły jednak skorzystać z okazji i wejść na stadion, gdy miejsca zwolnią posiadacze karnetów, którzy z różnych przyczyn zrezygnują z wizyty na stadionie.

Przypomnijmy, że z powodu remontu obiektu przed igrzyskami europejskimi obecnie dostępnych jest jedynie 9,5 z 33 tysięcy miejsc.