Testy w Cracovii. We wtorek szybkość i siła, w środę wytrzymałość [VIDEO]

Środa jest trzecim dniem przygotowań Pasów do drugiej części sezonu. Sztab szkoleniowy sprawdza, w jakiej formie piłkarze przyjechali do Krakowa po świąteczno-noworocznej przerwie.

Wspólna siłowa w przerwie od treningów w klubie

Do drużyny dołączył już Miroslav Covilo. Serbskiego pomocnika zabrakło na poniedziałkowych zajęciach. Jak tłumaczył trener Jacek Zieliński: „utknął gdzieś w Austrii, jadąc do Krakowa”. We wtorek piłkarze brali udział w testach szybkościowych i siłowych. W środę sprawdzany będzie poziom ich wytrzymałości.

– Jesteśmy profesjonalistami i nikt z formy fizycznej wiele nie stracił. Szkoda byłoby w kilka dni zaprzepaścić wszystko, na co pracowało się cały ostatni rok. Była przerwa, ale trenowaliśmy zgodnie z rozpiskami, które otrzymaliśmy od trenerów. Nie było leżenia do góry brzuchem. Kilka razy umawiałem się w tym czasie z innymi chłopakami, by na przykład poćwiczyć w siłowni – mówi LoveKraków.pl Sebastian Steblecki.

Koniec problemów z przegrodą

Pomocnik ekipy z Kałuży w przerwie przeszedł również zabieg na przegrodę nosową. – Jest jeszcze mała opuchlizna, a na treningi przez pewien czas będę zakładał maskę. Zabieg był konieczny, nie mogłem pobierać tyle powietrza, ile potrzebowałem. Teraz powinno być lepiej i to powinno mi pomóc jeżeli chodzi o przygotowanie do rundy wiosennej – tłumaczy 25-letni piłkarz.

W najbliższych dniach Cracovia ma zaplanowane po dwa treningi dziennie. Rano ma ćwiczyć na boisku Garbarni ze sztuczną nawierzchnią, a po południu na swoich obiektach – w siłowni i boisku pod balonem. Na 18 stycznia (godzina 12) zaplanowany jest pierwszy sparing z krakowskim trzecioligowcem.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale