To nie koniec biurowców na Prądniku Czerwonym. Ruszył ogromny projekt

Wizualizacja Tertium Business Park fot. Grupa Buma

Wysokie biurowce stały się w ostatnich latach wizytówką Prądnika Czerwonego. Teraz w okolicy wyrosną następne trzy budynki. Na działce przy ulicy Lublańskiej 34, obok kompleksów biurowych Quattro Business Park oraz Rondo Business Park rozpoczęła się budowa Tertium Business Park.

W ramach projektu powstanie kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni 37 500 mkw. Każdy z budynków ma mieć po 12 500 mkw. powierzchni, a powierzchnia typowego piętra to 1200 mkw. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie 11-kondygnacyjny biurowiec z dwupoziomowym garażem podziemnym.  Znajdzie się w nim miejsce dla 583 samochodów. Na zewnątrz budynku przewidziano kolejne 15 miejsc postojowych. Plany zakładają, że budowa pierwszego obiektu zakończy się w drugim kwartale 2018 roku. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia BRK S.A.

Obecnie nie wiadomo, w jakich ramach czasowych powstaną kolejne dwa biurowce. Ich budowa będzie wiązała się z wyburzeniem obiektów, gdzie mieściła się m.in. siedziba Budostalu.  – Kolejne etapy będą budowane w zależności od komercjalizacji. To samo dotyczy wyburzania okolicznych budynków – mówi Aleksandra Garlicka-Jodłowska z Grupy Buma.

– Główną ideą projektu jest zapewnienie dobrze skomunikowanego, przyjaznego środowiska pracy w obiektach gwarantujących komfort użytkowania oraz rozwiązania spełniające najwyższe standardy powierzchni biurowych. Korzystna lokalizacja obiektu zapewnia łatwy dostęp do centrum miasta i dworca Kraków Główny oraz autostrady A4. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku powstanie linia szybkiego tramwaju – czytamy w przesłanym do nas oświadczeniu Grupy Buma.

Jest to kolejna inwestycja biurowa realizowana w tej okolicy. Do konca kwietnia 2017 roku przy ulicy Lublańskiej zostanie oddany do użytku biurowiec Astris, którego inwestorem jest zakon ojców Pijarów. Obiekt ma dostarczyć na krakowski rynek nieruchomości 13 tysięcy mkw. powierzchni biurowej.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale