Tragedia w sortowni śmieci. Kto odpowie za narażenie życia pracownika?

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI / LOVEKRAKÓW.PL

We wtorek, 6 marca w sortowni śmieci w Podgórzu doszło do wypadku, w którym zginął 26-letni pracownik. W oględzinach miejsca, gdzie doszło do tragicznego wydarzenia, uczestniczył prokurator dyżurny.

Do zdarzenia doszło w sortowni odpadów przy ul. Półłanki. Według wstępnych ustaleń Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, mężczyzna podczas wykonywania pracy został uderzony przez koparko-ładowarkę prowadzoną przez innego pracownika. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia mężczyzna zmarł na miejscu. Zwłoki 26-latka zostały znalezione w śmieciach.

W czasie oględzin na miejsce oprócz prokuratora przybył inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy. Po przeprowadzeniu oględzin i zabezpieczeniu monitoringu, ciało zostało przewiezione do ZMS UJ w Krakowie w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Sprawa została zarejestrowana w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Podgórze o przestępstwo dotyczące narażenia zdrowia lub życia pracownika.

- Na obecnym etapie śledztwa przesłuchano właściciela firmy, a także operatora koparki, który mógł spowodować wypadek. W jego dalszym etapie przesłuchani zostaną kolejni świadkowie, zabezpieczona zostanie również dokumentacja pracownicza, a także dokumenty dotyczące użytkowanego sprzętu - informuje Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale