Tramwaje wrócą na ul. Grzegórzecką

fot. Krzysztof Kalinowski

Dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej. Z końcem września zostanie przywrócony ruch tramwajowy w ciągu ul. Grzegórzeckiej. Natomiast samochody pojadą objazdami.

W związku z remontem linii kolejowej E30 Zarząd Infrastruktury Kolejowej i Transportu wprowadzi korekty funkcjonowania ruchu w obrębie jednej z najważniejszych ulic łączącej wschodnią i zachodnią część miasta. Pod koniec września zostanie tam przywrócony ruch tramwajowy. Z uwagi na remont wiaduktu ruch samochodowy będzie się odbywał tylko jednym przejazdem.

Objazd w jedną stronę

Dojazd do ronda Grzegórzeckiego będzie się odbywał tak jak dotychczas – po dwóch pasach, natomiast w stronę przeciwną ruch będzie skierowany ulicami Podgórską i Starowiślną. – Gdyby ruch samochodowy odbywał się w obu kierunkach jednym pasem, oznaczało by to, że każdy samochód musiałby przecinać tory tramwajowe dwukrotnie, a to powodowałoby zatory zarówno tramwajów, jak i samochodów – tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Dodatkowo ZIKiT zamierza przeprogramować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Dietla i Wielopole, co powinno upłynnić przejazd ulicą Grzegórzecką.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale