Tramwajem na Azory już w 2021 roku?

fot. Archiwum
Rozpoczęły się przygotowania do realizacji programu funkcjonalno-użytkowego dla linii szybkiego tramwaju na Azorach.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na realizację dużego projektu inwestycyjnego, który zrealizowany pozwoli połączyć Azory z funkcjonującą już infrastrukturą tramwajową.

Połączą Krowodrzą Górkę z Azorami

Projekt zakłada stworzenie linii tramwajowej o długości 2,5 km, która połączy północną dzielnicę miasta z pętlą Krowodrza Górka. Planowo na długości trasy poprowadzonej wzdłuż ul. Opolskiej ma powstać cała infrastruktura komunikacyjna z udogodnieniami dla pasażerów oraz czterema przystankami. Dodatkowo w okolicach ulicy Weissa powstanie parking P+R, który ma pomieścić około 200 samochodów. Projekt inwestycji został tak stworzony, by w przyszłości istniała możliwość przedłużenia linii i wyprowadzenia jej do Bronowic. 

Realizacja - 2021


Wiosną tego roku ma zakończyć się faza programowa inwestycji, po której miasta ma ogłosić przetarg na projekt i wykonanie budowy nowej linii. Realizacja programu powinna rozpocząć się w 2019 roku, a przewidywania zakładają, że pierwsze kursy na nowej linii miałyby zostać wykonane za trzy lata.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale