Trial opanowuje Kraków! [Zdjęcia]

Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca w Krakowie, odbędą się Kolarskie Indywidualne Mistrzostwa Polski w Konkurencji Trial, a także walka o Międzynarodowy Puchar Galerii Krakowskiej.

Osoby zgromadzone na konferencji prasowej miały dziś okazję zobaczyć namiastkę tego, co czeka fanów trialu w najbliższą sobotę. Na konferencji obecni byli m. in. Andrzej Kramarczyk – Dyrektor Kolarskich Indywidualnych Mistrzostw Polski w Konkurencji Trial, a także Tomasz Kramarczyk – Główny sędzia Kolarskich Indywidualnych Mistrzostw Polski w Konkurencji Trial. Opowiadali oni m.in. o zawodach Pucharu Świata jakie niedawno odbyły się w Wałbrzychu.

Teraz przyszedł czas na Kraków. W sobotę zawodnicy będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski 2013 na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, między budynkiem Dworca Głównego a Galerią Krakowską. Do pokonania będą mieli m.in. drewniane szpule, wielkogabarytowe opony, pnie drzew, podkłady kolejowe, betonowe kręgi, a nawet samochody. Walka odbędzie się w czterech konkurencjach: Femine Open, Junior, Elita „20”, a także Elita MTB. W międzyczasie zostanie także rozegrany Międzynarodowy Puchar Trial 2013. Start w Krakowie zapowiedzieli już najlepsi zawodnicy ze Słowacji oraz Czech.

Widzowie już dziś mogli poczuć przedsmak zawodów i zobaczyć pokaz umiejętności, które dała czwórka reprezentantów Polski. Jacek Jarząbek, Piotr Surga, Dawid Pietrzak oraz trzykrotny mistrz świata w Trialu – Rafał Kumorowski. Przez kilkanaście minut w akrobatyczny sposób pokonywali kolejne przeszkody.

Trial to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin kolarstwa. Do Polski dotarła ona z Czech. Jej rozkwit nastąpił na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Pierwszym sukcesem reprezentacji Polski było zdobycie w 1996 roku czwartego miejsca w Mistrzostwach Świata. Wciąż należymy do światowej czołówki. W klasyfikacji generalnej po Mistrzostwach Świata w 2012 roku, gdzie zdobyliśmy 26 medali (5 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych) zajmujemy 11 miejsce.

Wszystkich chętnych do przybycia na sobotnie zawody, zapraszamy na plac Jana Nowa-Jeziorańskiego już o godz. 12:00. Wtedy to odbędą się zapisy i rozgrzewka zawodników. Start zaplanowano na 14:00, zaś zwycięzców powinniśmy poznać ok. godz. 18:30.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale