Trwa remont Groteski. Teatr gra nie tylko przy ul. Skarbowej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od sierpnia trwa remont Teatru Groteska. Zakończono już m.in. prace związane z renowacją dachu i stolarką okienną. Niebawem znajdujące się w budynku sale Teatralna i Kopułowa zostaną wyposażone w wygodniejsze fotele. Chociaż wszystko idzie zgodnie z planem, widzowie muszą jeszcze trochę poczekać na końcowe efekty. Na razie będą mieli okazję zobaczyć spektakle w innym miejscu - w Pałacu Dożów.

Od kilku miesięcy trwa remont Teatru Groteska. W siedzibie przy ul. Skarbowej 2 zakończono już prace związane z renowacją dachu i stolarką okienną. W Sali Teatralnej zamontowano specjalne blendy ograniczające dostęp światła dziennego i rozpoczęto malowanie. Oprócz tego, w związku z budową niepełnego systemu klimatyzacji, zmodernizowano widownie w obu salach znajdujących się w obiekcie.

– Wszystkie etapy remontu postępują zgodnie z planem – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

Wszystko dla widzów

Widzowie na pewno będą ze zmian zadowoleni. Sala Kopułowa i Teatralna zostaną wyposażone w wygodniejsze fotele. Mają zapewnić nie tylko większą wygodę podczas oglądania spektakli, ale też umożliwią odprowadzanie ciepła. Dodatkowo w Sali Kopułowej zbudowano podesty zapewniające lepszą widoczność.

Budynek zmienia się od również od zewnątrz – na elewacji frontowej i tylnej. Od strony ul. Krupniczej i ul. Skarbowej zostanie odrestaurowana fasada, a pozostałe ściany budynku będą ocieplone wełną mineralną.

W związku z remontem, listopadowe i grudniowe spektakle przeniesiono w inne miejsce – do dobrze znanego mieszkańcom nowohuckiego Pałacu Dożów. W sali teatralnej Centrum Administracyjnego Kombinatu widzowie będą mogli zobaczyć „Dzienniki gwiazdowe” w inscenizacji Małgorzaty Zwolińskiej i reżyserii Adolfa Weltschka. W grudniu natomiast teatr zaprasza na przedstawienia młodszą publiczność. W repertuarze znalazł się „Czerwony kapturek”, „Nie płacz Koziołku” i „Przygody Tomka Sawyera”.

Koszt prac w Teatrze Groteska to ponad 6 milionów złotych, z czego dotacja z funduszy unijnych wynosi 2,5 miliona złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale