Trzy nowe pociągi na małopolskich torach

Wnętrze pociągu Impuls fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kolejne trzy pociągi Impuls zaczęły wozić pasażerów w Małopolsce. Pojazdy wyprodukowane przez sądecki Newag przeszły już odbiory techniczne i w piątek po raz pierwszy zostały skierowane na trasę Kraków – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica.

To kolejne z 13 nowoczesnych Impulsów zamówionych przez województwo małopolskie w marcu zeszłego roku. Pasażerowie podróżujący po regionie koleją korzystają już z sześciu pociągów dostarczonych przez spółkę Newag w listopadzie 2016 r. Pozostałe cztery pojazdy wyjadą na małopolskie tory w połowie lutego.

W przekazanych Kolejom Małopolskim składach znajduje się 200 miejsc siedzących oraz liczne udogodnienia dla pasażerów, w szczególności dla osób niepełnosprawnych czy rodziców podróżujących z małymi dziećmi. Pociągi są wyposażone m.in. w bezprzewodowy internet, klimatyzację, stojaki na rowery i gniazdka elektryczne. Dodatkowo w pojazdach zamontowano defibrylatory AED, monitoring przedziału pasażerskiego, oraz automaty biletowe.

Pociągi cechują się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej. Z zewnątrz pomalowane są na barwy Małopolski, we wnętrzu dominuje kolor szary z zielonymi wykończeniami.

Wszystkie pociągi zakupione przez samorząd małopolski kosztowały ponad 300 mln zł.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale