UJ przymierza się do budowy kompleksu sportowego. Wciąż nie ma zgody na wycinkę drzew

fot. LoveKraków.pl

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego planują rozbudowę kampusu na Ruczaju. W planach jest budowa kompleksu sportowego wartego prawie 22 mln zł. Aby prace ruszyły UJ musi pozyskać konieczne zgody i decyzje, w których znajdą się szczegółowe warunki utrzymania walorów ekologicznych terenu.

Kompleks sportowy dla studentów i pracowników

Według władz uczelni Centrum Sportowo-Rekreacyjne na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ ma być odpowiedzą na potrzeby studentów, którzy na zajęcia z wychowania fizycznego muszą dojeżdżać do ośrodka przy ul. Piastowskiej. Jak twierdzi Adrian Ochalik, rzecznik prasowy UJ z obiektu będą mogli korzystać studenci oraz pracownicy w ramach zajęć dydaktycznych i dodatkowych, ale nie wykluczone, że w przyszłości zostanie on udostępniony dla mieszkańców Krakowa. – W pierwszej kolejności uczelnia będzie jednak dążyła do zaspokojenia własnych potrzeb – dodaje.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne na Ruczaju będzie składało się z dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni 1,3 tys. mkw, gdzie znajdą się siłownie, szatnie, zaplecze techniczno-administracyjne, sala konferencyjna i trybuny z 330 miejscami. Na zewnątrz powstaną boiska: do piłki nożnej, rugby, siatkówki plażowej. Ponadto w kompleksie znajdzie się miejsce na cztery korty tenisowe.

W ramach inwestycji mają powstać dwa parkingi na 77 pojazdów, ścieżki rowerowe, chodniki, siłownie zewnętrzne oraz elementy małej architektury. Koszt inwestycji jest szacowany na prawie 22 mln zł.

Wycinka drzew i krzewów – trwają rozmowy

Prace mogą ruszyć w momencie, kiedy UJ spełni wszelkie warunki dotyczące pozwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które znajdują się na terenie przewidzianym pod budowę kompleksu sportowego. Tym samym UJ zwrócił się do Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa z wnioskiem dotyczącym budowy Centrum Sportowo-Rekreacyjnego.

– Trwa pozyskiwanie koniecznych zgód i decyzji administracyjnych, w których znajdują się szczegółowe warunki utrzymania walorów ekologicznych terenu – mówi Adrian Ochalik. – W przypadku wycinki przewidujemy oczywiście nasadzenia zastępcze z gatunków typowych dla tego obszaru.

Ostateczne decyzje nie zostały podjęte. W przyszłym tygodniu przedstawiciele UJ spotkają się urzędnikami Wydziału Kształtowania Środowiska UMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus