Ukradł alkohol i wyżył się na pracownicy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który ukradł alkohol w jednym z dyskontów i naruszył nietykalność cielesną kobiety pracującej na ochronie . Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Cała sprawa trwała kilka miesięcy.

W lutym tego roku  do komisariatu zgłosiła się pracownica jednego ze sklepów zatrudniona na stanowisku ochroniarza. Podczas wykonywania pracy kobieta zauważyła na monitoringu jak młody mężczyzna sięga po alkohol, a następnie próbuje ukryć go pod kurtką. Kobieta  zaczęła obserwować złodzieja, a ten jak się okazało, wyczekiwał na moment, w którym do sklepu wejdzie kolejny klient i otworzą się automatyczne drzwi. Gdy tak się stało, mężczyzna rzucił się do ucieczki.

– Wtedy pracownica ochrony zagrodziła mu drogę ucieczki i próbowała zatrzymać uciekiniera. Sprawca jednak siłą odepchnął kobietę, która upadła i uderzyła o ścianę i wybiegł ze sklepu. Początkowo nie udało się zidentyfikować sprawcy. Wszczęte zostało dochodzenie pod kątem popełnienia przestępstwa jakim jest kradzież rozbójnicza – informuje sierż. Anna Zbroja-Zagórska z małopolskiej policji.

Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do 30-letniego mieszkańca Podgórza. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane – zatrzymany to poszukiwany sprawca przestępstwa. Mężczyzna nie krył zdziwienia, że pod taki długim okresie czasu funkcjonariusze wpadli na jego trop. Złodziej usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale