Ukradł kasę fiskalną, posiedzi w areszcie

fot. KWP Kraków

W Wielki Piątek policjanci z Nowego Sącza zatrzymali sprawcę rozboju w jednym ze sklepów. W poszukiwania zaangażowany był pies tropiący.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Ok. godz. 3.00, dwóch mężczyzn weszło do sklepu całodobowego. Najpierw próbowali odwrócić uwagę ekspedientki, gdy te zabiegi nie przyniosły efektu, wyszli. Wrócili po kilkunastu minutach. Jeden z mężczyzn odciągnął ekspedientkę w głąb sklepu, drugi chwycił kasę fiskalną z utargiem i uciekł. Powiadomieni o kradzieży policjanci rozpoczęli sprawdzanie monitoringu, na miejscu pojawił się także pies tropiący.

Drugi sprawca wciąż na wolności

Tego samego dnia, tuż po godz. 14.00 patrol prewencji zauważył na ul. Nawojowskiej mężczyznę, którego rysopis pasował do rysopisu sprawcy kradzieży. 26 – letni sądeczanin był nietrzeźwy. Gdy tylko doszedł do siebie usłyszał zarzuty.

Właściciel sklepu ocenił straty na 4 tys. zł. Policjantom udało się odzyskać skradzione mienie, wciąż trwają poszukiwania drugiego ze złodziei. Najbliższe dwa miesiące sprawca spędzi w areszcie. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat więzienia.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale