Ul. Krakowska. ZIKiT ogłosił przetarg na przebudowę torowiska

ul. Krakowska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W piątek Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ul. Krakowskiej. To jednak nie wszystko. Zmienić ma się również m.in. układ drogowy, chodniki czy ścieżki.

Jak informuje ZIKiT, zaktualizowany został kosztorys inwestorski oraz inne wymagania i warunki udziału w przetargu. Przypomnijmy, że poprzedni został unieważniony, ponieważ kwota zaproponowana przez firm ZUE S.A. oraz KZN RAIL Sp. z o.o. w wysokości 85,4 mln zł brutto była wyższa, niż ta zarezerwowana w budżecie na realizację tej inwestycji. Mowa o 56,5 mln zł brutto.

– Torowisko tramwajowe w ciągu ulicy Krakowskiej ma zostać zmodernizowane na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z przebudową układu drogowego, chodników, ścieżek, towarzyszącej infrastruktury technicznej, węzła rozjazdów Krakowska – Dietla – Stradomska, wraz z przebudową ul. Dietla, na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej oraz przebudową istniejącego mostu Piłsudskiego przez rzeką Wisłę – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie ZIKiT.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu, mogą składać oferty do 8 maja Następnie zapoznają się z nimi przedstawiciele ZIKiT. Od chwili podpisania umowy, zwycięska firma będzie miała 10 miesięcy na wykonanie prac.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus