Ulga dla pieszych w Bronowicach. Przejście przez ul. Zielony Most otwarte

Przejście pod wiaduktem było zamknięte od marca fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od wczoraj piesi w Bronowicach nie muszą już nadkładać drogi, by ominąć zamknięte przejście pod wiaduktem na ulicy Zielony Most. Choć prace w tym miejscu będą trwać jeszcze długo, można już tamtędy przechodzić.

Jak podkreśla Dorota Szalacha z PKP PLK, prace przy wiadukcie postępują według skróconego harmonogramu, dzięki czemu możliwe było zmniejszenie utrudnień dla pieszych. – W kolejnym etapie budowy wiaduktu inwestor wraz z wykonawcą i zarządcą drogi rozważyli możliwości utworzenia bezpiecznego przejścia dla pieszych pod modernizowanym obiektem, tj. bez konieczności obejścia – informuje Szalacha.

Dwa pasy i dwa chodniki

Przebudowa wiaduktu to część prowadzonej przez PKP PLK modernizacji trasy E30 Katowice – Kraków. – Najpierw rozpoczęto rozbiórkę istniejącego obiektu, a następnie wykonawca przystąpił do prac budowlanych, których efektem będzie nowy wiadukt kolejowy. Sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd pod obiektem umożliwią dwa pasy ruchu o szerokości po 3 m. Łatwiejsze i wygodniejsze przemieszczanie się mieszkańców w rejonie ul. Zielony Most zapewnią dwa chodniki o szerokości dwóch metrów – wylicza przedstawicielka PKP PLK.

Zakończenie prac na krakowskim odcinku torów planowane jest w II półroczu 2018 r. Cała trasa Kraków-Katowice ma być gotowa w 2020.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale