Usiłowały wyłudzić 200 tys. złotych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pięć kobiet zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniami o próbę wyłudzenia kredytów bankowych. Policjanci twierdzą, że gdyby im się udało, bank straciłby ok. 200 tys. złotych.

Część z grupy kobiet w została zatrzymana w banku podczas próby wyłudzenia, a ich wspólniczki w domach.

– Według ustaleń śledczych, sprawczynie wspólnie, w ramach wcześniej ustalonego podziału ról, usiłowały wyłudzić z placówek bankowych kredyty gotówkowe na łączną kwotę 204 187 zł. Policjanci dowiedli, że proceder został zorganizowany przez 45- latkę, która działając jako pośrednik kredytowy, namówiła inną, posiadającą legalnie zarejestrowaną działalność gospodarczą, do wystawiania stwierdzających nieprawdę zaświadczeń o zatrudnieniu w jej firmie – opowiada Katarzyna Cisło z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji.

Fałszywe dokumenty były dostarczane klientom, którzy udawali się do banku, aby na ich podstawie wystąpić o pożyczkę.

Podejrzane przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i wyraziły chęć dobrowolnego poddania się karze. Wobec  jednej z kobiet (organizatorki procederu przestępczego) prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Sprawczyniom, w wieku od 27 do 45 lat, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale