Utrudnienia na ul. Powstańców Wielkopolskich. Ruszają prace przy wiadukcie

fot. PKP PLK

W środę 13 czerwca rozpoczną się prace przy rozbudowie wiaduktu kolejowego nad ul. Powstańców Wielkopolskich. Wykonawca tuż po godzinach porannego szczytu komunikacyjnego zajmie jeden z trzech pasów ruchu na tej ulicy.

Rusza rozbudowa wiaduktu nad ul. Powstańców Wielkopolskich. Będzie on szerszy i zmieszczą się na nim cztery tory kolejowe. Przesunięcie podpór obiektu zapewni dodatkowe miejsce na chodnik lub ścieżkę rowerową.

Na początek zajęty zostanie jeden z trzech pasów ruchu na ul. Powstańców Wielkopolskich. Natomiast w piątek, 15 czerwca, kolejny pas zostanie wyłączony z ruchu. Wtedy też rozpoczną się prace rozbiórkowe, które będą prowadzone do późnej nocy z niedzieli na poniedziałek.

Drugi też szerszy

Dodatkowe tory pojawią się także na sąsiednim obiekcie znajdującym się nad jezdnią w stronę ul. Nowohuckiej. Roboty rozpoczną się tam w lipcu i zakończą w przyszłym roku.

Przebudowa wiaduktu przy ul. Powstańców Śląskich zakończy się w 2019 roku. W ramach modernizacji linii kolejowej, pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem, kolejarze wybudują 56 nowych obiektów, m.in. mosty, wiadukty, przejścia podziemne.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale