Utrudnienia na ul. Powstańców Wielkopolskich. Trwają prace przy wiadukcie

fot. PKP PLK

Trwają prace przy rozbudowie wiaduktu kolejowego nad ul. Powstańców Wielkopolskich. W sobotę o godz. 20 rozpocznie się kolejny etap prac. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Trwa rozbudowa wiaduktu nad ul. Powstańców Wielkopolskich. Będzie on szerszy i zmieszczą się na nim cztery tory kolejowe. Przesunięcie podpór obiektu zapewni dodatkowe miejsce na chodnik lub ścieżkę rowerową.

W sobotę o godz. 20 rozpocznie się kolejny etap wyburzania wiaduktu. W związku z tym zamknięty zostanie prawy i środkowy pas jezdni w kierunku Podgórza. Rozbiórka zakończy się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Drugi też szerszy

Dodatkowe tory pojawią się także na sąsiednim obiekcie znajdującym się nad jezdnią w stronę ul. Nowohuckiej. Roboty rozpoczną się tam w lipcu i zakończą w przyszłym roku.

Przebudowa wiaduktu przy ul. Powstańców Śląskich zakończy się w 2019 roku. W ramach modernizacji linii kolejowej, pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem, kolejarze wybudują 56 nowych obiektów, m.in. mosty, wiadukty, przejścia podziemne.

Zdjęcie użytkownika Kraków po Kolei.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale