Utrudnienia w nocnej komunikacji tramwajowej

Tramwaj fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W nocy z piątku na sobotę tramwaje nocnej linii 62 pojadą po skróconej trasie. Utrudnienia będą związane z koniecznością rozładunku maszyny do podbijania torowiska na skrzyżowaniu al. Pokoju i ul. Centralnej.

Z tego powodu, w godz. 00.00, a 02.00, pomiędzy Placem Centralnym, a pętlą na Dąbiu zostanie uruchomiony autobus „Za Tramwaj”, którego odjazdy będą skomunikowane ze skróconymi kursami tramwajów.

Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, kursy odjeżdżające z pętli Czerwone Maki P+R o godz. 23:28, 23:58, 0:28 i 0:58 (odjazdy z przystanku „Dworzec Główny” o godz. 0:00, 0:30, 1:00 i 1:30) zostaną tymczasowo skrócone do pętli Dąbie, zaś te odjeżdżające z pętli Plac Centralny im. R. Reagana o godz. 0:32, 1:02, 1:32 i 2:02 nie zostaną wykonane na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana – Dąbie. Tramwaje będą rozpoczynać trasę na pętli Dąbie zgodnie z rozkładową godziną odjazdu z tego przystanku.

ZIKiT podkreśla, że w razie wcześniejszego zakończenia rozładunku maszyny przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie nocnej linii tramwajowej 62.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale