Uwaga! Utrudnienia w Zabierzowie. Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego

archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKrakow.pl

Utrudnień można spodziewać się na drodze krajowej nr 79 w Zabierzowie. Dziś od godziny 8 rano, pod wiaduktem kolejowym wprowadzony został ruch wahadłowy. Dla kierowców wyznaczono objazdy.

Właśnie rozpoczął się kolejny etap przebudowy wiaduktu kolejowego w Zabierzowie, w ramach modernizacji trasy E30 Katowice – Kraków, na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki.

Przy ul. Krakowskiej, od godziny 8 rano wprowadzony został ruch wahadłowy. Bezpieczny przejazd ma zapewnić sygnalizacja świetlna, a w godzinach szczytu, dla usprawnienia przejazdów, będą pracować sygnaliści. Dla pojazdów wyższych niż 4 m, ze względu na charakter prac na wiadukcie, zaplanowano objazd w stronę Krakowa drogą wojewódzką nr 774 (ul. Stanisława Kmity, Krakowska, Na Lotnisko) a w stronę Trzebini drogą S7 ( ul. Adama Rożańskiego).

W nocy nie przejedziemy

Utrudnień należy spodziewać się również w nocy z czwartku na piątek (11/12 stycznia) od godziny 22 do 5 rano. Wtedy droga krajowa (nr 79) pod wiaduktem będzie całkowicie zamknięta, a ruch prowadzony będzie wyznaczonymi objazdami. W tym czasie wykonawca będzie demontował elementy wiaduktu kolejowego.

Przebudowa wiaduktów - bezpieczniejsza i szybsza komunikacja kolejowa i drogowa.

Wiadukt przy ul. Krakowskiej jest jednym z trzech przebudowywanych wiaduktów w Zabierzowie w ramach modernizacji trasy E30 Katowice – Kraków, na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki. Sprawniejszą i bezpieczniejszą komunikację kolejową i drogową w Zabierzowie ma zapewnić również przebudowa wiaduktów nad ul. Dębową oraz Kolejową. Odcinek ulicy pod obiektem nad ul. Dębową będzie stanowił ciąg pieszo-rowerowy, składający się z wydzielonego pasa dla rowerów (3,50m) oraz chodnika (1,50m).

Wiadukt nad ul. Kolejową będzie podwyższony z 2,5 m do 4,5 m. Zostanie poszerzony ponad dwukrotnie ( z 6 m do 13 m) i umożliwi jazdę w obu kierunkach, po dwóch pasach ruchu.
Do dyspozycji pieszych będzie dwumetrowy chodnik.

Zakończenie prac inwestycyjnych na odcinku Krzeszowice - Kraków Mydlniki planowane jest na drugą połowę 2018 r. a zakończenie inwestycji na całej trasie Katowice – Kraków -  w połowie 2020 r.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale