W 12 miejscach w Krakowie sprawdzisz swoją trzeźwość [Video]

Na wszystkich komisariatach policji, komendzie miejskiej oraz w jednostkach pomocniczych od dziś dostępne są alkomaty samoobsługowe wraz z tablicami, na których jest umieszczona instrukcja obsługi, jak się urządzaniem posługiwać. – Dzięki temu można dyskretnie, bezpłatnie i całodobowo sprawdzić swój stan trzeźwości – mówi zastępca komendanta mejskiego policji, mł. insp. Piotr Morajko.

– Myślę, że otworzyliśmy dla całego kraju drzwi, by móc pomagać mieszkańcom w poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uważam, że takie działania pozwolą na zmniejszenie liczby tragicznych zdarzeń na drogach – stwierdził Bogdan Klimek, dyrektor miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ogólnodostępne alkomaty to wynik współpracy urzędu miasta z krakowską policją. – Komendant miejski wystąpił do prezydent z taką inicjatywą. A pan prezydent wyraził na to zgodę. Udało się zakupić 16 urządzeń, choć wcześniej były plany nabycia ośmiu – po jednym na każdym komisariacie – zdradza Klimek. Koszt jednego alkomatu to ok. 1500 zł.

Miało być osiem

Dodatkowo na ścianach, gdzie wiszą przyrządy, pojawiły się tablice z instrukcją obsługi. – A to dlatego, że ludzie, którzy przychodzili na komisariaty, zaczęli mocno absorbować uwagę policjantów. Teraz każdy może zapoznać się z instrukcją i użyć alkomatu – zaznacza dyrektor CZK.

– Przed nami święta, sylwester. Zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w spotkaniach, gdzie był alkohol i przyjście i przebadanie się przed wejściem do samochodu - zaapelował komendant Morajko. Warto wspomnieć, że od początku 2016 roku małopolska policja zatrzymała ponad 9,5 tysiąca nietrzeźwych kierowców.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale