W gmachu Dworca Głównego działa już biblioteka [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od czwartku w budynku zabytkowego Dworca Głównego działa biblioteka i ogólnodostępna czytelnia. Jej otwarcie władze Biblioteki Kraków zapowiadały kilka miesięcy temu. Nowa filia będzie czynna od poniedziałku do soboty.

Placówka została przeniesiona z ul. Masarskiej do budynku Starego Dworca PKP na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W środku znajduje się księgozbiór dla dorosłych, młodzieży i dzieci, dział z literaturą popularnonaukową, czytelnia z kącikiem prasowym.

Będzie z niej można korzystać na czas remontu zajazdu kazimierskiego przy ul. Krakowskiej 29, gdzie będzie się mieściła główna siedziba instytucji.

– Jednak nie możemy jeszcze przesądzać o likwidacji nowo powstałej biblioteki. Wszystko zależy od tego, czy będzie się cieszyła popularnością wśród czytelników – zaznaczała podczas konferencji w maju 2018 Izabela Ronkiewicz-Brągiel, zastępca dyrektora ds. merytorycznych.

W związku z planami powstania biblioteki w budynku dworca, konieczna była adaptacja znajdujących się w nim pomieszczeń. Ściany zyskały odcień ciemnej zieleni i pozłacane elementy dekoracyjne.

„Pomysłu na liternictwo nie trzeba było szukać tak daleko, strzałem w dziesiątkę okazał się krój pisma ze starego szyldu „PKP” – czytamy na stronie Biblioteki Kraków.

comments powered by Disqus