W hali i plenerze. Tauron Arena Kraków świętuje czwarte urodziny

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższą niedzielę Tauron Arena Kraków będzie świętować 4. urodziny. Krakowianie będą mogli wziąć udział w pikniku 100 sposobów na zabawę. Nie zabraknie urodzinowych niespodzianek. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

10 czerwca przypadają czwarte urodziny Tauron Areny Kraków. Od godziny 11.00 do 17.00 w obiekcie na wszystkich krakowian czeka sporo niespodzianek. A to wszystko w ramach pikniku 100 sposobów na zabawę, w którym mogą wziąć udział całe rodziny. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Sportowe wyzwania i kuchnia eksperymetów

Zarówno na płycie obiektu, jak i na zewnątrz hali, od strony Parku Lotników Polskich, pojawią się różnego rodzaju stacje, na których dzieci i opiekunowie będą mogli zmierzyć się z wyzwaniami sportowymi i nie tylko. Uczestnicy będą mogli m.in. pokonywać tory przeszkód, razem z hokeistkami Cracovii ćwiczyć strzały do bramki i sprawdzić, jak szybko można ubrać strój hokeisty. Nie zabraknie gry w kręgle, siatkówkę i koszykówkę. Dodatkowo, zostanie zbudowana konstrukcja z kartonów. Oprócz tego odwiedzający zobaczą sprzęt używany przez wojsko i „kuchnię eksperymentów” – zabawy w młodych naukowców.

– Poruszanie się między stacjami ułatwi mapa przygotowana na wzór tych, które dzieci mogą dostać w wesołych miasteczkach, a także BOT na Messengera, który będzie pełnił rolę przewodnika i dodatkowo angażował wszystkich w zabawę – zapowiada Łukasz Kaliciński z Notjustshop, współorganizator imprezy.

Taniec i odpoczynek

W programie wydarzeń nie mogło zabraknąć konkursu „Street Dance Kids”, w którym udział weźmie ponad 30 zespołów i duetów oraz konkurs dla młodych zespołów „Kids Rock Fest”.

Na scenie obiektu wystąpią zespoły Need More Clouds, Wasabi, Negativ, Escape Control, Syndrom. Jego zwycięzcy otrzymają bon na sprzęt muzyczny.

Uczestnicy pikniku będą też mogli zobaczyć wnętrze mobilnego domu Taurona, w którym prezentowane będą ekologiczne systemy ogrzewania domów i mieszkań oraz wnętrze wozu strażackiego.

Mieszkańcy będą mogli odpocząć w specjalnie przygotowanej strefie chillout, spotkać swoją ulubioną rybkę z programu MiniMini i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Podczas pikniku będzie można również odebrać jedną ze 100 doniczek z ziołami przygotowanymi przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

Arena od środka

W urodzinowym programie znalazło się również zwiedzanie hali. Na wydarzenie obowiązywała wcześniejsza rezerwacja miejsc, która była możliwa od 29 maja. Wszystkie miejsca zostały  zarezerwowane. Zwiedzanie będzie się odbywać w grupach, o godz. 14:00, 15:00 i 16:00. Miejsce zbiórki to wejście nr 1 (od strony ul. S. Lema).

Wejście do głównej areny możliwe bramą nr 5, od strony Małej Hali.

Program wydarzeń

godz. 11:00 – początek wspólnej rodzinnej zabawy (stacje na płycie Areny Głównej i za zewnątrz areny, od strony Parku Lotników Polskich),

godz. 13:00 – oficjalne otwarcie wydarzenia i słodka urodzinowa niespodzianka (płyta Areny Głównej)

godz. 14:00 – rozpoczęcie turnieju tańca „Street Dance Kids” (Mała Hala TAURON Areny Kraków),

godz. 14:00 – rozpoczęcie koncertów zespołów wyłonionych w konkursie „Kids Rock Fest” (scena przed TAURON Areną Kraków od strony Parku Lotników Polskich),

godz. 14:00 – pierwsza grupa rozpoczyna zwiedzanie TAURON Areny Kraków,

godz. 15:00 – rozpocznie się rozdawanie ziół (obok wejścia do Małej Hali TAURON Areny Kraków),

godz. 15:00 – druga grupa rozpoczyna zwiedzanie TAURON Areny Kraków,

godz. 16:00 – trzecia grupa rozpoczyna zwiedzanie TAURON Areny Kraków,

godz. 17:00 – zakończenie wydarzenia.

comments powered by Disqus