W hali. Wielki comeback Trefla Proximy, problemy Wisły z urazami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowskie siatkarki przegrywały w derbach Małopolski 0:2, ale zdołały odwrócić losy spotkania. Innym naszym drużynom wiodło się różnie – koszykarki Wisły Can-Pack przegrały hit z CCC, a R8 Basket nie miał łatwo w Siedlcach.

Od 0:2 do 3:2

Siatkarki Trefla Proximy zrewanżowały się Polskiemu Cukrowi Muszyniance za jesienną porażkę w derbach Małopolski, choć długo zapowiadało się na drugą przegraną z tym rywalem. W dwóch pierwszych setach meczu, rozgrywanego na Suchych Stawach, krakowianki uległy drużynie Bogdana Serwińskiego do 25 i 18. Pierwsza partia mogła zadowolić najbardziej wymagających kibiców, ale w drugiej nasz zespół popełnił aż osiem własnych błędów.

Kolejne partie padły łupem zespołu Alessandro Chiappiniego. W trzeciej odsłonie podopieczne włoskiego trenera świetnie spisywały się w bloku, a na siatce zatrzymały drużynę z Muszyny aż sześciokrotnie. W czwartym secie przyjezdne wciąż miały problemy w ataku i popełniały błędy, co Trefl Proximy łatwo wykorzystał i doprowadził do tie-breaka. Piąty set rozpoczął się od prowadzenia krakowianek 4:0, które do końca pilnowały swojej przewagi, wygrywając 3:2. Dwa punkty zostały w Krakowie, a jeden pojechał do Muszyny.

W tabeli Ligi Siatkówki Kobiet Trefl Proxima jest ósmy (22 punkty), tuż za Muszyną (27 oczek). Kolejne spotkanie naszej drużyny odbędzie się 25 lutego o godzinie 20.00 w Krakowie z piątą Eneą PTPS Piła.

Trefl Proxima Kraków – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (25:27, 18:25, 25:22, 25:14, 15:8)

Trefl Proxima: Paszek 17, Clement 11, Pavan 19,  Brzezińska 14, J. Łukasik 15, Tálas 5, Kulig (libero) oraz Słonecka, Szymańska.

Polski Cukier: Radenkovic 7, Wójcik 12, Savic 8, Bociek 14, Brzóska 14, Śmieszek 6, Medyńska (libero) oraz Flakus 1, Bałdyga,  Lis, Karkaszewa 1.

Porażka wiślaczek w hicie

Wicemistrzynie Polski przegrały pierwsze spotkanie po reprezentacyjnej przerwie. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka poniosły porażkę w trzecim meczu ekstraklasy. Do przerwy prowadziły z CCC Polkowice czterema punktami, ale w drugiej połowie rywalkom udało się odrobić straty i zwyciężyć 69:64. Biała Gwiazda musiała sobie radzić bez kontuzjowanych Sonji Greinacher i Farhyi Abdi. Meczu nie dokończyła też Magdalena Ziętara, która doznała urazu podczas zgrupowania kadry.

– Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Możemy być zadowoleni jedynie z tego, że obroniliśmy zaliczkę punktową z Polkowic. Jestem w koszykówce kilkanaście lat i, jak się okazuje, nadal pewnych rzeczy nie znam i nie rozumiem, a na niektóre sprawy nie mamy wpływu – mówił trener Szewczyk.

Wisła jest liderem tabeli z 31 punktami, tyle samo ma Artego Bydgoszcz. Kolejny mecz Wisła Can-Pack rozegra u siebie. 26 lutego zmierzy się z Eneą AZS Poznań.

Wisła CanPack Kraków – CCC Polkowice 64:69 (25:19, 9:11, 14:19, 16:20)

Wisła: Rodriguez 23, Labuckiene 13, Parker 12, Reid 10, Radocaj 6, Niedźwiedzka, Suknarowska-Kaczor, Ziętara.

CCC: Fagbenle 29, Gajda 19, Clark 7, Sandrić 5, Leciejewska 4, Bojović 3, Spanou 2, Stankiewicz, Puss, Ervin.

R8 na podium

Koszykarze R8 Basket utrzymują się w czołówce I ligi. W niedzielę beniaminek zaplecza ekstraklasy zmierzył się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie SKK Siedlce. Gospodarze długo stawiali opór, ale udało się ich pokonać. Głównie za sprawą fenomenalnego Patryka Pełki, który zdobył 23 punkty.

R8 jest trzeci z 41 punktami, ze stratą pięciu oczek do prowadzącej Spójni Stargard. Przed drużyną Rafała Knapa dwa trudne mecze w roli gospodarzy. W środę podejmą szósty GKS Tychy, a w sobotę wicelidera z Leszna.

SKK Siedlce – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 79:84 (26:24, 17:21, 19:25, 17:14)

SKK: Wróbel 23, Król 17, Czosnowski 15, Lewandowski 9, Obarek 7, Rajewicz 4, Migała 4.

R8 Basket: Pełka 23, A. Załucki 14, Hicks 14, Nowakowski 9, Malczyk 8, Dłuski 8, Hajrić 4, Baran 3, Renkiel 1.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale