W listopadzie Wawel zwiedzamy za darmo

Wawel fot. Marek Marszałek

Przed nami kolejna odsłona akcji „Darmowy listopad”. W jej ramach przez cały miesiąc za darmo można zwiedzać Zamek Królewski na Wawelu.

Już po raz siódmy królewskie rezydencje otwierają swoje podwoje dla zwiedzających. Oprócz Zamku Królewskiego na Wawelu, za darmo można zwiedzać również Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Łazienki Królewskie.

W ramach wydarzenia są również organizowane lekcje muzealne czy oprowadzania z przewodnikiem.

– To jedna z najważniejszych akcji promujących zabytki i muzealne zbiory. Jej celem jest edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze, zwłaszcza ze strony dzieci, młodzieży i seniorów – czytamy na stronie Zamku Królewskiego na Wawelu.

Zwiedzający mogą zobaczyć następujące wystawy: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Wawel Zaginiony oraz czasową ekspozycję Artysta dla Niepodległej. Dunikowski i odnowa Wawelu, czynną od 13 listopada.

Aby móc zwiedzić wystawy, najpierw należy pobrać w kasie bezpłatny bilet. Upoważnia on 1 osobę do wstępu na powyższe wystawy. Jedna osoba może pobrać bilety maksymalnie dla 5 zwiedzających.

Przypominamy, że ze względów konserwatorskich obowiązują dzienne limity wejść, a po ich wyczerpaniu nie ma możliwości uzyskania wejściówki.

Wawel zwiedzać można od wtorku do soboty w godzinach 9.30–16.00. W niedzielę od 10.00 do 16.00, jednak w tym dniu zwiedzanie odbywa się wyłącznie dla turystów indywidualnych, bez możliwości rezerwacji.

Muzeum będzie nieczynne w poniedziałki oraz 1 i 11 listopada.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus