W poniedziałek rusza remont torowiska na Wielickiej

fot. LoveKraków.pl

W najbliższy poniedziałek, 16 października, rozpocznie się remont torowiska w ciągu ul. Wielickiej. Prace zostały podzielone na dwa etapy, a przez osiem dni we wspomnianym rejonie nie będą jeździć tramwaje. Jak zapowiada ZIKiT, nie będzie większych utrudnień dla kierowców.

W najbliższy poniedziałek, 16 października, rozpocznie się remont torowiska na ul. Wielickiej. Roboty drogowe będą prowadzone nocami, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Remont rozpocznie się o godzinie 9.00 w rejonie ul. Nowosądeckiej. Wymiana torów jest konieczna ze względu na ich zużycie.

Do 24 października w obszarze objętym remontem zmianie ulegnie rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Wiadomo, że wstrzymany zostanie ruch tramwajowy.

Prace zostały podzielone na 2 etapy. Wykonawca ma zorganizować prace w taki sposób, by zminimalizować utrudnienia dla kierowców.

W trakcie prac w tym rejonie zostanie dodatkowo wymieniona nawierzchnia jezdni w kierunku Centrum od rozwidlenia dróg Kamieńskiego-Wielicka do skrzyżowania Kamieńskiego-Malborska oraz w kierunku Wieliczki od rozwidlenia Kamieńskiego-Wielicka do skrętu w ul. Nowosądecką.

Planowany czas remontu to 8 dni. W przypadku złej pogody, termin ten ostatecznie może ulec zmianie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale