W ten piątek Noc Muzeów. Zobacz, jak pojadą autobusy i tramwaje [INFORMATOR]

Noc Muzeów 2016 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W nocy z piątku na sobotę krakowskie muzea otworzą swoje drzwi w ramach kolejnej edycji Nocy Muzeów. By można było łatwiej do nich dojechać, na nocnych liniach pojawią się większe pojazdy. Uruchomione też zostaną dwie dodatkowe linie, na które wyjadą zabytkowe autobusy i tramwaje.

Poniżej prezentujemy wszystkie zmiany w komunikacji miejskiej:

- linie tramwajowe 62, 64 i 69 będą kursować bez zmian, według rozkładów jazdy na noc z piątku na sobotę. Do obsługi linii tramwajowych nocnych będzie kierowany tabor o maksymalnej pojemności;

- linie autobusowe nocne kursować będą bez zmian, według rozkładów jazdy na noc z piątku na sobotę. Do obsługi wszystkich linii (z wyjątkiem linii 612, 637, 642, 643, 902, 903 i 915) będzie kierowany tabor wielkopojemny.

Linia 60 – z Kazimierza do Nowej Huty

Ponadto w ramach Nocy Muzeów zostaną uruchomione specjalne linie: tramwajowa i autobusowa, obsługiwane taborem zabytkowym, kursujące na następujących trasach:

- linia tramwajowa 60 – Dajwór – Św. Wawrzyńca, Na Zjeździe, Limanowskiego, Krakowska, Św. Gertrudy, Dominikańska, Franciszkańska, Piłsudskiego, aleja 3 Maja – Cichy Kącik – aleja 3 Maja, Piłsudskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztowa, Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II - Plac Centralny im. R. Reagana - al. Jana Pawła II, Mogilska, Lubicz, Westerplatte, Starowiślna, Dajwór, Św. Wawrzyńca – Dajwór.

Linia 60 kursować będzie z częstotliwością co 60 minut w godzinach od 19:00 do 2:30. Na przystanku „Dworzec Główny” tramwaj będzie się zatrzymywał tylko na chwilę, bez oczekiwania na pozostałe linie, jak to się dzieje w przypadku standardowych linii nocnych.

Linia 600 – z Muzeum Armii Krakowej na Zabłocie

- linia autobusowa 600 – Muzeum Armii Krajowej – Wita Stwosza, aleja 29 Listopada, Pawia, Warszawska, Basztowa, Lubicz, Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Zabłocie, Romanowicza, Lipowa – Lipowa (w rejonie muzeum Schindlera) – Przemysłowa, Zabłocie, Kotlarska, aleja Powstania Warszawskiego, Lubicz, Pawia, tunel św. Rafała Kalinowskiego, Wita Stwosza – Muzeum Armii Krajowej.

Linia 600 kursować będzie z częstotliwością co 60 minut w godzinach od 19:00 do 2:30. W rozkładzie jazdy zostanie uwzględnione odpowiednie wydłużenie postojów na przystanku „Dworzec Główny” w godzinach 0:00, 0:30, 1:00, 1:30, 2:00 w celu umożliwienia przesiadek z innych linii nocnych.

W Noc Muzeów pasażerowie, którzy posiadają specjalnie wydany żeton lub bilet muzealny są uprawnieni do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej od godz. 17:00 w piątek do godz. 2:00 w sobotę.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale