Warimpex sprzedaje hotele przy GK i rondzie Mogilskim. W drodze pozwolenie na budowę

Wizualizacja Chopin Office fot. materiały prasowe

Spółka Warimpex sprzedaje osiem hoteli na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited. Wśród nieruchomości są andel’s by Vienna House Kraków i Vienna House Easy Chopin Kraków. Sprzedaż hotelu przy rondzie Mogilskim nie wyklucza planów firmy co do budowy Chopin Office na sąsiedniej działce. Inwestor czeka na pozwolenie na budowę.

Warimpex oczekuje zamknięcia transakcji do lata tego roku. Wiadomo, że oprócz dwóch krakowskich hoteli firma wyzbywa się obiektów w Katowicach (dotychczas 50% udziału), Międzyzdrojach, Łodzi, Pradze, Pilźnie (również 50%) i Bukareszcie.

–  Strategia Warimpeksu jako dewelopera zawsze zakładała budowę oraz sprzedaż hoteli i budynków biurowych. W obecnych warunkach rynkowych ta transakcja to doskonała okazja do zwiększenia naszych możliwości działania i otwarcie spółki na realizację nowych projektów – tłumaczy decyzję sprzedaży Christoph Salzer, dyrektor regionalny w Warimpeksie.

Warimpex oczekuje zamknięcia transakcji do lata 2017 roku. Porozumienie ma przyczynić się do wzrostu kapitału własnego do 25%. Dzięki temu przychody firmy szacowane są już na 15-20 milionów euro.

Prawdopodobne, że nowe projekty będą realizowane wspólnie z U City jako przyszłym partnerem, który rozpoczyna działalność w naszym regionie. – Nasza przyszłość nadal będzie związana z projektami hotelarskimi i nieruchomościami biurowymi w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Rosji, ponieważ rynki te ostatnio dojrzały i doskonale się rozwijają. Polska pozostanie dla Warimpex jednym z kluczowych rynków – dodaje Salzer.

Duże plany

Potwierdzeniem słów przedstawiciela firmy są plany i działania związane z Krakowem. W lipcu zeszłego roku wydane zostało pozwolenie na budowę biurowca Mogilska Office o powierzchni ok. 12 000 mkw. Budynek biurowy będący w posiadaniu Warimpeksu stojący na tej działce został wyburzony, a rozpoczęcie budowy nowego obiektu planowane jest w kwietniu tego roku.

Sprzedaż hotelu Chopin nie wyklucza planów firmy co do budowy na sąsiedniej działce dużego projektu biurowego Chopin Office o powierzchni około 26 000 mkw. – Spodziewamy się uzyskania pozwolenia na budowę w drugiej połowie roku. Zakończenie budowy obu biurowców w Krakowie planowane jest w 2018 roku – podsumowuje dyrektor regionalny w Warimpeksie

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale