Weekend bez tramwajów do Nowego Bieżanowa [INFORMATOR]

fot. LoveKraków.pl

13 i 14 stycznia nie dojedziemy tramwajem do pętli Nowy Bieżanów. Powodem jest szlifowanie torowiska na ul. Wielickiej pomiędzy przystankami „Bieżanowska” i „Wlotowa”.

Linie numer 3 i 13 kursować będą z Krowodrzy Górki i Bronowic do przystanku „Dworcowa” bez zmian, następnie estakadą nad dworcem kolejowym w Płaszowie, ulicą Lipską do pętli Mały Płaszów. Częstotliwość i godziny kursowania linii pozostaną bez zmian.

Linia numer 9 kursować będzie z Mistrzejowic do przystanku „Bieżanowska” bez zmian, następnie ulicą Nowosądecką i Witosa do pętli Kurdwanów P+R. Częstotliwość i godziny kursowania linii pozostaną bez zmian.

Nocna linia tramwajowa numer 69 w noce 13/14.01 (sobota/niedziela) i 14/15.01 (niedziela/poniedziałek) zostanie zawieszona. W zamian kursować będzie nocna linia autobusowa 669.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa numer 703 kursująca na trasie: Nowy Bieżanów P+R – Ćwiklińskiej, Teligi, Wielicka, Dworcowa – Dworzec Płaszów. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: „Nowy Bieżanów P+R” (początkowy i końcowy na ul. Ćwiklińskiej), „Ćwiklińskiej”, „Nowy Prokocim”, „Teligi”, „Prokocim Szpital” (w kierunku Dworca Płaszów na ul. Wielickiej, w kierunku Nowego Bieżanowa P+R na ul. Teligi), „Prokocim” (na wysokości pętli tramwajowej - tylko w kierunku Dworca Płaszów), „Wlotowa”, „Bieżanowska”, „Kabel”, „Dworcowa”, „Dworzec Płaszów”. Linia kursować będzie z częstotliwością co 7 minut w sobotę do godziny 21:00 i w niedzielę w godzinach 8:00 - 21:00, ponadto w sobotę od godziny 21:00 i w niedzielę do godziny 8:00 i od godziny 21:00 co 10 minut.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie 3, 9 i 13 zachowują ważność na całej trasie linii zastępczej 703. Ponadto bilety na linię numer 3 zachowują ważność na trasie linii 304 na odcinku Jerzmanowskiego – Dworzec Główny Zachód.

Bilety okresowe wykupione na linię 9 zachowują ważność na trasie linii 163 na odcinku Kleeberga – Jerzmanowskiego.

Bilety okresowe wykupione na linię 13 zachowują ważność na trasie linii 144 na odcinku Biprostal – Jerzmanowskiego, na trasie linii 173 na odcinku Przybyszewskiego – Nowy Bieżanów Południe, na trasie linii 304 na odcinku Plac Inwalidów – Jerzmanowskiego, na trasie linii 503 na odcinku Plac Inwalidów – Nowy Bieżanów Południe.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale