Weekend w pigułce (12 – 13 sierpnia)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Męskie Granie, Letnie Tanie Kinobranie, pokazy filmów w plenerze i Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej na Rynku Głównym. Zapowiada się weekend pełen wydarzeń.

Sobota, 12 sierpnia: Męskie Granie, Letnie Tanie Kinobranie

Dziś trasa Męskiego Grania zatrzymuje się w Krakowie, a konkretnie na Stadionie KS Korona (ul. Parkowa 12a). Na głównej scenie wystąpią m.in. Brodka, Hey, Julia Pietrucha, Artur Rojek i Pink Freud w ramach projektu Punk Freud (feat. Tomek Lipiński, Robert Brylewski, Tomek Budzyński, Robert „Robal” Matera, Antoni Gralak, Alek Korecki). Na scenie „Ż” zaprezentuje się m.in. Natalia Przybysz. Start o godzinie 17.00.

O godzinie 18.00 w ZetPeTe premierowy koncert Wysokilot, podczas którego zostanie zaprezentowany album „Powietrze”. Początek o 18.00 na scenie Samo Ż.

Trwa 10. edycja festiwalu Wawel o zmierzchu. Tym razem na Dziedzińcu Batorego publiczność usłyszy arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe. Początek o godzinie 19.30. Bilety w cenie 30 – 50 zł.

Rap History Warsaw vs Wayback w Forum Przestrzenie. Od godziny 22.00 do rana Steez83, Dj Taśmy Trzaski (aka Daniel Drumz), Kixnare, Mr Krime i Kfjatek będą grać nowy i stary hip-hop. Impreza jest planowana w ogrodach Forum Przestrzenie. Wstęp wolny.

Teatr Nowy Proxima zaprasza na spektakl „Griga” – współczesną adaptację opowiadań Antoniego Czechowa. Początek o godzinie 21.00. Bilety w cenie 35 zł.

Dziś podczas Bulwar(t)u Sztuki spektakl „Dziecko dla odważnych”. Początek o godzinie 20.30. Wstęp woln

W Kinie pod Baranami trwa Letnie Tanie Kinobranie. Tym razem motywem przewodnim jest „Życie rodzinne”. Bilety w cenie 7 zł.

Jeszcze tylko do 26 sierpnia można uczestniczyć w Letnim Kinie przed Galerią Krakowską. Początek o godzinie 21.00. Wstęp wolny.

Warto również wybrać się na Bulwary Wiślane, gdzie trwa Weekendowe Kino Plenerowe. Dziś w programie film „Dobry rok” Ridley’a Scotta. Początek o godzinie 20.30. Wstęp wolny.

Warto również odwiedzić Dworek Białoprądnicki, gdzie też trwają pokazy filmowe w plenerze. O 21.00 początek seansu „Robert i Bertrand” z 1938 roku w reżyserii Mieczysława Krawicza. Wstęp wolny.

Na Rynku Głównym trwają Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. To okazja, aby nabyć wytwarzane na miejscu gliniane naczynia czy koronkowe ozdoby. Nie zabraknie bogatego programu artystycznego i spotkań z tradycją i historią, którą podzielą się Mieczysław Czuma, Aleksander „Makino” Kobyliński czy Witold Turdza.

Niedziela, 13 sierpnia: Letnia Scena NCK

Dziś na letniej scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpi Joanna Słowińska z zespołem. Koncert inspirowany jest polską muzyką tradycyjną, motywami muzyki klezmerskiej, romskiej i muzyki Podkarpacia. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

O 19.00 w Willi Decjusza koncert Capelli Cracoviensis. Bilety w cenie 20 zł, dostępne w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale