Weekend w pigułce (13 – 14 stycznia)

W ten weekend 26. finał WOŚP fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Ten weekend upłynie pod znakiem 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Krakowie odbędzie się wiele wydarzeń, m.in. koncerty na Rynku Głównym, licytacje czy pokazy driftu. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Czy magia czerwonych serduszek znów zadziała?

Sobota, 13 stycznia: Drążenie miasta, Zimowy Ogród, Kasting. The Musical

O godzinie 16.30 w Teatrze Bagatela (ul. Karmelicka 6) spektakl „Wieczór kawalerski”. Bilety w cenie 50 – 70 zł.

Na Scenie Miniatura Teatru im. J. Słowackiego po raz kolejny można zobaczyć „Rabację”. Bilety w cenie 35 – 45 zł.

O godzinie 19.00 w Teatrze Variete odbędzie się charytatywny spektakl „Kasting. The Musical”. Pracownicy UBS razem z Fundacją Jaśka Meli Poza Horyzonty na pewno zaprezentują się niezwykłe widowisko. A wszystko po to, aby podopieczni fundacji mieli szansę na nowe życie. Bilety w cenie 45 – 60 zł.

Do 17 stycznia w Kinie pod Baranami potrwa przegląd filmów 17. MFF Nowe Horyzonty. Krakowscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć debiuty reżyserskie, które zdobyły nagrody na międzynarodowej arenie.

Również w Kinie pod Baranami, o godzinie 21.00, odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Atak paniki”. Bilety w cenie 15 – 22 zł.

W sobotę przypada również cykliczne święto Rynku Podziemnego – „Drążenie miasta”. Program wydarzeń dostępny na oficjalnej stronie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wstęp wolny.

Z centrum przenosimy się do Nowej Huty. Teren przed Nowohuckim Centrum Kultury zamieni się w zimowy ogród Arcelor Mittal. Znajdą się w nim rośliny oczyszczające powietrze. Na wszystkich czekać będą również eksperci, którzy doradzą, w jakie rośliny najlepiej zainwestować – dracenę czy skrzydłokwiat? Pod okiem znawców będzie można też zrobić własny ogród na szkle.

Od 14.00 do 16.00 w Domówka Cafe przy ul. Miodowej 28a odbędzie się kolejna edycja wymiany ubrań, dodatków, zabawek, książek czy płyt – Krakowskie Ciuchowisko. Wstęp 5 zł.

Warto zajrzeć do krakowskich muzeów – w Gmachu Głównym MNK trwa wystawa „Wyspiański”. To również ostatnie dwa dni, podczas których można zobaczyć wystawę #dziedzictwo.

Niedziela, 14 stycznia: Wielki finał WOŚP

Już dziś, po raz 26. odbędzie się wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kraków jak zawsze dołączy się do tej niezwykłej charytatywnej akcji. W programie m.in. koncerty, aukcje, pokazy driftu… Będzie dużo możliwości, aby wspomóc orkiestrę. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Więcej informacji w naszym tekście: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/magia-czerwonych-serduszek-znow-zadziala-wielki-final-wosp-w-krakowie_23769.html

O 16.15 na Rynku Głównym rozpocznie się koncert w ramach WOŚP. Na scenie zlokalizowanej pomiędzy Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha wystąpią m.in. Elektryczne Gitary i Enej. O 20.00 rozpocznie się pokaz laserowy.

Dziś można również przenieść się w czasie… I to nawet o 120 lat wstecz! O godzinie 10.00 rozpocznie się spacer poświęcony krakowskiej zimie. Zbiórka przy ul. Dajwór 18, przed Żydowskim Muzeum Galicja. Aby wziąć udział w przechadzce, wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem zapisy@galiciajewishmuseum.org.

W Teatrze im. J. Słowackiego kolejna odsłona Krakowskiego Salonu Poezji. Tym razem od godziny 12.00 będzie można posłuchać wierszy totalitarnych i nacjonalistycznych.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale