Weekend w pigułce (14–15 kwietnia)

fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Koncerty, spektakle, pokazy filmów. Tak w skrócie prezentuje się najbliższy weekend. Oprócz tego na liście wydarzeń znalazły się również m.in. Dzień dobry Ice Kraków, Najedzeni Fest, 34. PAKA czy Festiwal Kompozytorów Krakowskich. W sobotę kolejna edycja Biegu Pamiętaj z nami.

Sobota, 14 kwietnia: Pamiętaj z Nami, IRA, 34. PAKA, Sztuka za siódemkę

Trwa święto czterech oddziałów Trasy Pamięci Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Dziś Bieg Pamiętaj z Nami, którego uczestnicy przebiegną z ul. Pomorskiej na pl. Bohaterów Getta. Tym razem zaplanowano również I Marsz Pamiętaj z Nami. W programie również wspólne gotowanie podczas warsztatów kuchni okupacyjnej czy oprowadzanie kuratorskie po wystawach. Więcej informacji TUTAJ . Pełny program na stronie http://www.mhk.pl/aktualnosci/pamietaj-z-nami

Trwa 30. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich. W programie m.in. najnowsza muzyka z Krakowa – kompozycje Franciszka Araszkiewicza, Wojciecha Widłaka czy Aleksandra Lasonia oraz studentów Akademii Muzycznej. Nie zabraknie tradycji krakowskiej szkoły kompozytorskiej – zabrzmią utwory m.in. Krzysztofa Pendereckiego czy Marka Stachowskiego. Koncerty odbędą się m.in. w Akademii Muzycznej czy Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Program na stronie wydarzenia: http://festiwal.zkp.krakow.pl/

Dziś o 18.00 na deskach Teatru Variete po raz kolejny można zobaczyć spektakl „Chicago”. Bilety w cenie 80–120 zł.

W Fortach Kleparz zagra zespół IRA. Bilety w cenie 55–65 zł.

Klub Studio zaprasza dziś na koncert niekonwencjonalnego MC. Ten Typ Mes promuje swój nowy album „Rapersampler”. Bilety w cenie 40–45 zł.

W Nowohuckim Centrum Kultury 34. PAKA. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Budujemy nowy dom”. Program: http://przeglad.paka.pl/program-34-paki

Stary Teatr zaprasza na Scenę Kameralną (ul. Starowiślna 21). Dziś o 11.00 spektakl „Kopciuszek” w reżyserii Anny Smolar. Bilety: 28 zł. Natomiast na Dużej Scenie (ul. Jagiellońska 1) jeden z najgłośniejszych spektakli ostatnich miesięcy, czyli „Wesele” w reż. Jana Klaty.

Z kolei Teatr im. J. Słowackiego zaprasza na sztukę „Vernon Subutex”. Początek o 18.00. Bilety w cenie 47–67 zł.

Warto też odwiedzić Scenę pod Ratuszem Teatru Ludowego. O 19.00 rozpocznie się spektakl „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” w reż. Aleksandry Popławskiej. Bilety w cenie 40–50 zł.

W Arsie trwa Sztuka za siódemkę. Od piątku, kupując bilet za 7zł, można zobaczyć m.in. „The Square”, „Zabicie św. jelenia” czy „Maudie”.

Czas na Animal Show, czyli IV Największą Małopolską Wystawę Zoologiczną. W Centrum Targowym Chemobudowa przy ul. Klimeckiego 14 odwiedzający zobaczą m.in. psy rasowe, koty rasowe, alpaki, szynszyle, fretki czy papugi. Wejście: 15–65 zł, dzieci do lat 3 wstęp wolny.

Niedziela, 15 kwietnia: Dzień dobry Ice Kraków, Najedzeni Fest, Kult, Ralph Kaminski

Dzień dobry Ice Kraków. Od 9.00 do 14.00 dzieci i rodzice mogą odwiedzić Centrum Kongresowe. Odbędą się pokazy prowadzone przez przedstawicieli służb ratowniczych, warsztaty historyczne Historyland, malowanie twarzy, nauka tańca czy pokaz filmu niespodzianki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na film obowiązują wejściówki.

O 9.00 rozpocznie się wydarzenie Biegiem na Bagry. Uczestnicy już po raz czwarty będą mogli przebiec wokół krakowskiego zbiornika. Zapisy dostępne na stronie: http://pomiar-czasu.pl/zawody.php?nr=z180415

W ZetPeTe kolejna odsłona Najedzeni Fest! Na cyku, która potrwa od 11.00 do 19.00. Wstęp wolny.

Bergman 100. Retrospektywa. W Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK rozpoczyna się pięciodniowy cykl pokazów filmowych poświęconych Ingmarowi Bergmanowi. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. „Wakacje z Moniką” czy „Tam gdzie rosną poziomki”. Wstęp wolny.

Formacja Kazika Staszewskiego zagra w Klubie Studio. Akustyczny koncert zespołu Kult rozpocznie się o godzinie 19.00. Bilety: III kategoria 100 zł, II kategoria 110 zł, I kategoria 125 zł.

O 19.00 w Fortach Kleparz zagrają Ralph Kaminski i My Best Band in the World w ramach trasy koncertowej „Morze”. Więcej informacji na stronie Forty Kleparz.

comments powered by Disqus