Weekend w pigułce (14 – 15 października)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zakończenie festiwalu Unsound, Europejski Dzień Kina Artystycznego czy finał Roku Kościuszki. To tylko niektóre z wydarzeń, jakie odbędą się w kolejny październikowy weekend.

Sobota, 14 października: Unsound Festival, Rok Kościuszki

Trwa Unsound Festival. Dziś o 19.00 w Muzeum Inżynierii Miejskiej „Silphium” – dwa projekty łączące dźwięk i efekty wizualne. W dawnej zajezdni tramwajowej Robin Fox zaprezentuje premierę trzeciej części swojej serii na laser i dźwięk, a James Hoff poprzez zmodyfikowaną wersję Google Maps będzie prezentował strefę wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Oprócz tego o 21.30 w Hotelu Forum rozpocznie się klubowa noc, a o 17.15 w Centrum Kongresowym Ice Kraków rozpocznie się „Moondog for Gamelan” – na instrumentach gamelanowych zostaną wykonane kompozycje z „Wikinga z 5. Alei”.  Więcej informacji: http://www.unsound.pl/flower-power/events#

Trwa II Kraków Bach Festiwal. W Kościele św. Marcina przy ul. Grodzkiej 58 o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert „Buxtehude, Graupner, Reincken”. Wstęp wolny.

W godzinach 12.00 – 19.00 warto dziś odwiedzić Artetekę. Trwa Festiwal Dawnych Komputerów i Gier, podczas którego można zobaczyć interaktywną ekspozycję prawie stu zabytków informatyki. To okazja, aby zobaczyć Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE. Wstęp wolny.

Zachęcamy również do odwiedzin w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Dziś rozpoczyna się cykl koncertów w ramach projektu Artura Rojka „Something must break”. Dziś na scenie zespół Priests z Waszyngtonu. Początek o godzinie 19.00. Bilety można zakupić na stronie www.mos.art.pl, Ticketpro i w kasie Teatru Słowackiego, w przedsprzedaży 45 zł, w dniu koncertu 55 zł, dla wszystkich uczestników OFF Festivalu ceny niższe o 20% (odpowiednio 35 i 45 zł).

Oprócz koncertów polecamy spektakle w krakowskich teatrach. O 16.00 w Teatrze Ludowym (Scena pod Ratuszem) „Wszystko o mężczyznach”, o 17.00 w Teatrze im. J. Słowackiego „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, a na Scenie Stu o 18.00 „Hamlet”.

Trwa finał Roku Kościuszki. Dziś o godzinie 15.00 pod Wieżą Ratuszową zostanie zrobione zbiorowe zdjęcie mieszkańców miasta z Tadeuszem Kościuszko. Pół godziny wcześniej będzie można odebrać jedną z darmowych czapek. O 15.30 rozpocznie się lekcja śpiewania pieśni i piosenek kościuszkowskich „Wszyscy jesteśmy Kościuszkami”.

Niedziela, 15 października: Europejski Dzień Kina Artystycznego, Unsound, Krakowska Jesień Jazzowa

Dziś Europejski Dzień Kina Artystycznego. Z tej okazji wszystkie krakowskie kina studyjne znowu zagrają razem. W programie m.in. pokazy specjalne filmów „Twój Vincent” i „Po tamtej stronie”. Więcej informacji i program wydarzenia dostępny na stronie: www.edka.info.pl.

O godz. 11.00 przed Tauron Areną Kraków wystartuje wspólnie z 4. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim bieg dla wszystkich specjalistów od krótszych dystansów - Bieg „5 dla Kościuszki”.

Dziś ostatni dzień Unsound Festival. W Teatrze im. J. Słowackiego odbędą się dwa koncerty „Peace Lilly” – pierwszy, o godzinie 16.30 jest przeznaczony tylko dla posiadaczy karnetów, a drugi o 19.30 dla posiadaczy biletów. Na zakończenie festiwalu, o godzinie 21.30 przy ul. Kamiennej 8 „Aloe Vera”. Zagrają Naphta, Tash LC, Danny L Harle, Teki Latex, Rrrrkrta. Szczegóły: ww.unsound.pl/flower-power/events#

Czas na „Spotkanie z piosenką” w Nowohuckim Centrum Kultury. To cykliczna impreza przeznaczona dla wielbicieli polskiej piosenki, którzy mogą posłuchać i  zaśpiewać ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym. Początek o godzinie 16.00. Wstęp: 2 zł.

Trwa 12. Krakowska Jesień Jazzowa. O 20.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha koncert Satoko Fujii & Krakow Improvisers Orchestra. Bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu.

O godzinie 15.00 w Księgarni Podróżniczej Bo-no-bo kolejna odsłona akcji „Drugie Życie Książki”.

Dziś o 12.00 w Teatrze im. J. Słowackiego Krakowski Salon Poezji. Dziś czas na „Wszystko co najważniejsze” – poezję Wystan’a Hugh Audena. Scenariusz i prowadzenie: Bartosz Szydłowski. Bezpłatne wejściówki na miejsca siedzące można odbierać w kasie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w sobotę poprzedzającą spotkanie od godziny 10.00 do wyczerpania limitu miejsc.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale