Weekend w pigułce (16–17 czerwca)

W ten weekend kolejna edycja Nocy Teatrów fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Noc Teatrów, Noc Tańca, Jarmark Świętojański czy pikniki w krakowskich parkach – to tylko niektóre wydarzenia, które odbędą się w ten weekend. Sprawdźcie, co jeszcze w programie.

Magia teatru

Przed nami kolejna bezsenna noc. Już dziś nowa odsłona Nocy Teatrów. Na mieszkańców czeka aż 70 przedstawień, w tym siedem plenerowych – m.in. na Rynku Głównym, Rynku Podgórskim i na Alei Róż. Szczegółowy program dostępny na stronie https://krakowskienoce.pl/

O samym wydarzeniu przeczytacie również >>> TUTAJ

Alchemicy, komedianci i rycerze zawitają pod Wawel

Jednak zanim zatracicie się w teatralnych wydarzeniach, warto odwiedzić Jarmark Świętojański. Do niedzieli na Bulwarze Czerwieńskim można spotkać alchemików, komediantów, dworzan, rycerzy, sokolników, rzemieślników i kucharzy. To już dziewiąta edycja wydarzenia. Więcej na ten temat na naszej STRONIE
Święto Ogrodów i pikniki w zieleni

Czerwcowy weekend upłynie również pod znakiem Święta Ogrodów. Swoje podwoje otwierają m.in. Ogród Botaniczny, Salezjański Ogród Biblijny czy ogrody muzealne. Więcej informacji na stronie http://swietoogrodow.pl/

A teraz trochę literatury. W ramach Nocy Teatrów o godzinie 22.00 w Teatrze im. J. Słowackiego rozpocznie się Krakowski Salon Poezji poświęcony twórczości Wiesława Dymnego.

Jeśli nie Salon Poezji, to może Zabawy z książką? Na te zaprasza o godzinie 11.00 MOCAK. To akurat propozycja dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Tym razem warsztaty będą inspirowane książką „Dorothea Lange. Fotografka, która odkryła oblicza kryzysu” autorstwa Carole Boston Weatherford, z ilustracjami Sarah Green. Wstęp 20 zł. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

W ten weekend również ponownie będzie można „zatracić się w zieleni”.  W sobotę w parku Kościuszki, a w niedzielę w parku Ratuszowym. W programie m.in. zajęcia sportowe czy warsztaty. Nie zabraknie dobrego jedzenia. Wstęp wolny.

Przy Klubie Kultury Przegorzały odbędzie się natomiast Prze-pikinik. Sport, kultura i uroczyste otwarcie muralu autorstwa Marcina Wierzchowskiego w ramach projektu 101 Murali dla Krakowa. Wydarzenie potrwa od 11.00 do 18.00.

Wielkie święto krakowskich ulic

W niedzielę świętować będą dwie ulice – Kanonicza i Krupnicza. A to w związku ze Świętem Dzielnicy I. W programie darmowe koncerty, występy artystyczne, warsztaty, animacje, pokazy, zwiedzanie wystaw stałych, a nawet… fitness międzypokoleniowy. Wydarzenia odbędą się w godzinach 11.00–22.00.

Kraków roztańczony

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Krakowie Noc Tańca. W programie prawie 100 wydarzeń – spektakle taneczne, profesjonalne pokazy i występy amatorskie. Nie zabraknie warsztatów. W mieście staną cztery plenerowe sceny: na Małym Rynku, Rynku Podgórskim, przed Nowohuckim Centrum Kultury i Dworkiem Białoprądnickim. Więcej informacji na stronie https://krakowskienoce.pl/

O godzinie 16.00 w Piwnicy pod Baranami rozpocznie się V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Wydarzenie ma na celu promowanie muzycznego dorobku związanego z naszym miastem i krakowskimi artystami. Wstęp wolny.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale