Weekend w pigułce (18 – 19 listopada)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ten weekend upłynie pod znakiem Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Swoje podwoje otworzą m.in. Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa czy Muzeum Armii Krajowej. Oprócz tego w kinach studyjnych odbędą się przedpremierowe pokazy filmu „Cicha Noc”.

Sobota, 18 listopada: BalletOFFFestival, AudioArt, Cicha Noc

W Nowohuckim Centrum Kultury trwa BalletOFFFestival. W programie spektakl „Godos” Aura Dance Theatre z Litwy, projekt Marcina Janusa „Special layers of movement” i „Bezdech” - przedstawienie dyplomowe studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu AST im. S. Wyspiańskiego. Bilety w cenie 25 zł.

Już dziś w Domówka Cafe przy ul. Miodowej 28a kolejna edycja wymiany ubrań i dodatków – SWAP Ciuchowisko. W godzinach 14.00 – 16.00. Wstęp: 5 zł.

W ten weekend przedpremierowe pokazy filmu „Cicha Noc”. Film można zobaczyć w Kinie pod Baranami oraz w Kinie Ars. Godziny pokazów dostępne na oficjalnych stronach kin w zakładce Repertuar.

W sobotę w Bunkrze Sztuki rozpoczyna się AudioArt. Podobnie jak podczas poprzednich edycji nie zabraknie sporej dawki ambitnej muzyki elektroakustycznej. Na gości czeka muzyczna instalacja „Playground” Marty Nawrot, która wydobywa dźwięki z własnoręcznie zrobionych zabawek i syntezatorów.

Dziś w Klubie Studio wystąpi Kortez. Początek o godzinie 20.00.

O 21.00 w Teatrze Szczęście wystąpi krakowska grupa improwizatorów Impro Krk. Bilety w cenie 15 zł i 20 zł.

A może teatr? Teatr Ludowy opowie „Wszystko o kobietach” na Scenie pod Ratuszem (godz. 19.00). W Teatrze Kto będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o „Świętych tego tygodnia” – komedii obyczajowej – początek o godzinie 19.00 w siedzibie przy ul. Krowoderskiej 74/13. Na Scenie Stu „Wielki John Barrymore” (godz. 19.00), a w Teatrze im. J. Słowackiego „Plastiki”.

Niedziela, 19 listopada: Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

Już dziś krakowskie muzea otwierają swoje podwoje dla zwiedzających. Tegoroczne hasło to „Na ścieżkach do niepodległości”. Muzea są otwarte dla zwiedzających w godzinach od 10.00 do 16.00 , a niektóre z nich dłużej. Warto odwiedzić Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa czy MICET w Starym Teatrze. Wstęp wolny.

O godzinie 19.00 w Centrum Kongresowym Ice Kraków będzie można posłuchać największych przebojów grupy Queen w ramach projektu Queen Symfonicznie. Bilety w cenie 130 – 170 zł.

W Piwnicy pod Baranami odbędzie się wieczór piosenek francuskich „Cafe de Paris, czyli Piosenka Francuska”, które wykona Agnieszka Grochowicz. Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu. Obowiązują rezerwacje.

Dziś tradycyjnie o 12.00 w Teatrze im. J. Słowackiego odbędzie się Krakowski Salon Poezji. Dzisiejsze wydarzenie będzie poświęcone Kościuszce i Piłsudskiemu w ramach Dnia Niepodległości.

O godzinie 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego kolejna odsłona akcji Drugie Życie Książki.

Dziś o 16.00 w Kinie pod Baranami premiera dokumentu Szymona J. Wróbla „Ojciec, czyli o Pieronku”. Bilety w cenie 22 zł.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale