Weekend w pigułce (19–20 maja)

Juwenalia Krakowskie 2018 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ten weekend muzyka rządzi miastem. A to za sprawą Juwenaliów Krakowskich, które trwają do niedzieli, 20 maja. W przerwie od koncertów zachęcamy do odwiedzin Kiermashu w Pałacu Czeczotka. Polskiej mody niezależnej i dobrego jedzenia na pewno nie zabraknie. Rozpoczęła się kolejna edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego – tym razem zwiedzić będzie można Kamienicę Bujwidów, gmach AGH czy Fort 50 ½ O Barycz.

Sobota, 19 maja: Kiermash, Juwenalia Krakowskie, Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

W ten weekend gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Kiermashu. Po raz kolejny odbędzie się w Pałacu Czeczotka. Jak zawsze czeka na was polska moda niezależna, strefa wolnego czytania i oczywiście pyszne jedzenie z różnych stron świata. Więcej na temat wydarzenia przeczytacie TUTAJ

Trwa wielkie studenckie święto. Dziś w Strefie Plaża AGH koncert Zdrada Metalu na Plaży – zagra m.in. zespół Nocny Kochanek. O 19.00 na scenie plenerowej przed klubem Żaczek w ramach Juwenaliowego Ciężkiego Grania zagrają Hunter, Kabanos i Żywiołak.

Do 20 maja trwa Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki. Niezwykłe pokazy odbywają się nie tylko w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ale i w przestrzeni miasta. Program dostępny TU

Trwają XX Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Tym razem uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zwiedzić Fort 50 ½ O Barycz oraz Dworek Rutkowskich w Krakowie. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny – na niektóre wydarzenia obowiązują rezerwacje. Lista dostępna TUTAJ 

Dziś w Tauron Arenie Kraków zagra słoweńsko-chorwacki duet 2Cellos. Na widzów czeka niezwykłe widowisko, podczas którego zabrzmią największe hity muzyki filmowej, rockowej, popowej czy metalowej. Początek o godzinie 20.00.

Na deskach Teatru Bagatela (ul. Karmelicka 6) „Cała prawda o zdradzie”. Początek o 16.30.

Teatr Variete zaprasza na spektakl „Dziewczyna z plakatu”. Początek o 17.30.

„Panna Julia” to nowy spektakl Teatru Ludowego. Kolejna okazja, aby go zobaczyć, już dziś na Scenie pod Ratuszem. Start o 19.00.

Do kina Paradox zawitały polskie filmy krótkometrażowe prezentowane podczas Short Waves Festival w Poznaniu. Na dużym ekranie zobaczymy m.in. „Czarnoksiężnika z krainy U.S.”, „Woltę” i „Fusy”. Bilety w cenie 14–16 zł.

Na Rynku głównym trwa XVIII Festiwal Nauki i Sztuki. Tym razem upłynie on pod hasłem „Moc rozumu”. Co tym razem wymyślili krakowscy naukowcy? Można się o tym przekonać jeszcze dziś.

Niedziela, 20 maja: Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, Juwenaliowy finał

Dziś w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego będzie można zwiedzić Kamienicę Bujwidów przy ul. Lubicz 34 i Gmach Główny AGH. We wspomnianej kamienicy znajduje się Muzeum O. Bujwida, które na co dzień jest zamknięte dla zwiedzających. Więcej na jego temat pisaliśmy TUTAJ

Czas na wielki juwenaliowy finał. Dziś na scenie przed klubem Żaczek zagrają Enej, Łąki Łan, Natty Dead i Cloud Trips.

O 19.30 w Żydowskim Muzeum Galicja rozpocznie się koncert Dylan.pl. Usłyszymy jego piosenki w przekładzie Filipa Łobodzińskiego. Bilety do kupienia w recepcji muzeum – codziennie od 10 do 18. Cena: 40 zł (50 zł w dniu koncertu).

comments powered by Disqus