Weekend w pigułce (20–21 października)

Krakowski Salon Sztuki fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak spędzić nadchodzący weekend października? Można wyruszyć w podróż dookoła świata wprost z Dworku Białoprądnickiego, wziąć udział w koncercie Nowa Huta dla Niepodległej czy udać się na „festiwal grozy” do Arteteki.

Nowa Huta dla Niepodległej

Sobota, 20 października, 16.00, al. Róż. Tego dnia odbędzie się wydarzenie Nowa Huta dla Niepodległej. W jego trakcie zaprezentują się wywodzący się z Nowej Huty twórcy. Wystąpią Chór i Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii, Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego, Chór Vox Populi, „Vivat Niepodległa”. Wstęp wolny, liczba miejsc siedzących ograniczona.

Festiwal Bukovina

W sobotę pierwsza edycja Festiwalu Bukovina w Ice Kraków. Wystąpią Stanisław Słowiński Sepet z Orkiestrą Aukso pod batutą Marka Mosia oraz zespoły regionalne z Bukowiny Tatrzańskiej. Początek o godzinie 19.00. Wydarzenie zainauguruje inscenizacja wesela góralskiego w wykonaniu zespołów z Podhala i Spiszu.

Oko w oko ze sztuką

Ten weekend to również osttania okazja, aby odwiedzić Krakowski Salon Sztuki. Dzieła krakowskich artystów można oglądać w Pałacu Sztuki przy placu Szczepańskim. Wstęp na wystawę jest wolny.

Warto również zajrzeć do Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, gdzie trwa wystawa „Mistrz i Katarzyna. Hans Suess von Kulmbach i jego dzieła dla Krakowa”. Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza w sobotę w godzinach 10.00–18.00 i w niedzielę w godzinach 10.00–16.00. 

Mazowsze w stolicy Małopolski

Zespół Mazowsze upamiętni 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę w Ice Kraków odbędzie się naprawdę barwny spektakl. Choreografia, stroje z 20 etnograficznych regionów Polski, oryginalne przyśpiewki… A to wszystko w rytm poloneza, krakowiaka, oberka, mazura czy kujawiaka i innych tańców regionalnych. Początek o 18.00. Bilety w cenie: 80–140 zł.

Strachy na Lachy w Kwadracie

W sobotę w klubie Kwadrat zagra dobrze znany zespół Strachy na Lachy. Nie zabraknie dobrze znanych utworów takich jak „Dzień dobry kocham cię”, „Piła tango” czy „Wariat” i piosenek z najnowszego albumu „Przechodzień o wschodzie”. Start o 20.00. Bilety w cenie 40 zł.

Mała Boska

Trwa festiwal Mała Boska Komedia. W teatrze Łaźnia Nowa o 19.00 rozpocznie się spektakl „Biblia. Rdz.1–11”. Przedstawienie Nowego Teatru w Warszawie to koprodukcja z Fundacją Centrala. Dla widzów od 6. roku życia. Więcej informacji na stronie www.laznianowa.pl.

Będzie groźnie

W sobotę o 10.00 w Artetece rozpocznie się Krakowski Festiwal Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju (KFASON). Jak zapowiadają organizatorzy, będzie naprawdę strasznie. Gośćmi wydarzenia będą m.in. Agnieszka Kwiatkowska, Piotr Kulpa, Artur Urbanowicz czy Damian Zdanowicz. Na koniec zostanie wręczona Nagroda Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Wstęp wolny. Obowiązuje ograniczenie wiekowe 16+.

Festiwal New Earth dobiega końca

To już ostatnie dwa dni festiwalu New Earth, który w Krakowie odbywa się po raz pierwszy. W programie znalazły się przede wszystkim pokazy filmów o tematyce ekologicznej i warsztaty. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Meksyku. Program i szczegółowe informacje na stronie www.neiff.org.

Dookoła świata z Dworku Białoprądnickiego

Dworek Białoprądnicki zaprasza na sobotnie spotkanie w ramach cyklu Kolosowe spotkania w Dworku. Tym razem gościem będzie Szymon Kuczyński, który jako trzeci Polak w historii opłynął kulę ziemską bez zawijania do portów. Jego wyczyn przejdzie jednak do historii nie tylko polskiego, ale i światowego żeglarstwa. W końcu „Atlantic Puffin” to najmniejszy jacht, który opłynął świat w rejsie non stop wokół Wielkich Przylądków. Początek o 17.00. Wstęp wolny.

Najedzeni Fest! Etnicznie

A teraz czas na kolejną odsłonę Najedzeni Fest! Tym razem będzie naprawdę etnicznie. Dawne sale bankietowe w Hotelu Forum zamienią się w przestrzeń pełną sklepów z pysznym jedzeniem, piekarni czy stoisk krakowskich lokali. W trakcie festiwalu krakowianie będą mogli poznać interesujące inicjatywy kulinarne czy wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10.00–19.00. Wstęp wolny.

 

 

comments powered by Disqus