Weekend w pigułce (20 – 21 stycznia)

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Rozpoczął się Festiwal Opera Rara. Tym razem publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w 14 wydarzeniach, które odbędą się m.in. w Ice Kraków czy Teatrze im. J. Słowackiego. Warto zajrzeć również do teatru – a tam czekają na widzów m.in. „Sędziowie”. Nadchodzący weekend to również okazja do spotkań z muzyką w Operze Krakowskiej i Filharmonii.

Sobota, 20 stycznia: Opera Rara, Sędziowie

Trwa Festiwal Opera Rara. O godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru im. J. Słowackiego wystąpią Evelina Dobraceva i Andrzej Lampert wraz z Orkiestrą Festiwalową Kraków i Chórem Capelli Cracoviensis. Zabrzmią Erwartung op. 17 A. Schonberga i III Symfonia „Pieśń o nocy” Karola Szymanowskiego. Bilety w cenie 80 – 100 zł.

Dziś wieczorem kolejna okazja, aby zobaczyć „Chicago” na deskach Teatru Variete. Początek o godzinie 18.00. W Małopolskim Ogrodzie Sztuki o godzinie 19.00 rozpocznie się „Bóg Mordu”.

W Starym Teatrze pierwsza premiera tego sezonu – „Dom Bernardy A.” w reżyserii Alejandro Radawskiego. Początek o godzinie 16.00. Na Dużej Scenie o 18.00 „Trylogia” wg Henryka Sienkiewicza.

Na Dużej Scenie Teatru Ludowego spektakl „Sędziowie” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej – początek o godzinie 19.00. Na Scenie pod Ratuszem o 19.00 rozpocznie się sztuka „Wszystko o kobietach”, którą reżyseruje P. Szumiec.

Sobota to również spotkania z muzyką. O godzinie 18.00 w Filharmonii Krakowskiej zabrzmią Cztery tańce polskie na orkiestrę symfoniczną A. Tansamana, II Koncert skrzypcowy g-moll S. Prokofiewa oraz Narcyz i Echo N. Czeriepnina. Bilety w cenie 30 – 50 zł. Natomiast na deskach Opery Krakowskiej koncert karnawałowy Czas wszystko odmienia. Bilety w cenie 100 – 200 zł.

W Centrum Kongresowym Ice Kraków o godzinie 20.00 rozpocznie się 15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących. Bilety w cenie 70 – 80 zł.

Niedziela, 21 stycznia: Koncert „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Świątecznie”

O godzinie 18.00 w Auditorium Maximum rozpocznie się akustyczny koncert zespołu Pectus. Bilety w cenie 130 zł.

O tej samej porze, w Piwnicy pod Baranami rozpocznie się koncert „Miłość ci wszystko wybaczy” – utwory z lat 20-tych wykona Agnieszka Grochowicz. Bilety w cenie 40 – 50 zł.

Warto zajrzeć na krakowskie lodowiska. Przypominamy, że znajdują się one m.in. przed Nowohuckim Centrum Kultury, przy parku Jordana od strony Błoń czy na placu Wolnica.

O 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury wystąpi Stanisława Celińska ze swoim recitalem „Świątecznie”.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale