Weekend w pigułce (21-22 kwietnia)

fot. pixabay.com

Przed nami prawdziwe literackie święto. W niedzielę rozpoczynają się Małopolskie Dni „Książka i Róża”, w trakcie których odbędzie się wiele wydarzeń, m.in. Literacki Piknik Rodzinny, spotkania z autorami czy możliwość wspólnej gry w planszówki. Oprócz tego zachęcamy do udziału w siódmej edycji KRAKERS, czyli weekendu krakowskich galerii.

Sobota, 20 kwietnia: Literacki Piknik Rodzinny, Afrykamera, KRAKERS 2018

Trwa siódma edycja Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2018. Tegorocznym motywem przewodnim jest „Zmiana”. Jak co roku, oprócz wieczornych wernisaży, odbędą się spacery szlakiem galerii sztuki w dzielnicach miasta, oprowadzania organizowane przez muzea. Więcej informacji i program wydarzenia na stronie www.cracowgalleryweekend.pl.

Od 13.00 do 18.00 warto odwiedzić Literacki Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wstęp wolny.

W związku ze Światowym Dniem Książki w całej Polsce odbędzie się Weekend Księgarń Kameralnych. Na liście miast nie mogło oczywiście zabraknąć Krakowa. W programie m.in. warsztaty, spotkania z autorami. Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/events/426671364444005/ .

To może być naprawdę gorąca wiosna. Zwłaszcza pod względem filmowym. W Kinie pod Baranami trwa Festiwal Afrykamera. Trzynasta edycja wydarzenia – tym razem pod szyldem „BlackFilmMatters” – nawiązuje do międzynarodowego ruchu społecznego zwalczającego dyskryminację i przemoc motywowaną rasowo. Repertuar na stronie www.kinopodbaranami.pl.

W Kijów.Centrum wystąpi Krzysztof Krawczyk. Publiczność usłyszy największe przeboje artysty. Bilety w cenie 80–120 zł.

O 18.00 w Teatrze Stu rozpoczęcie spektaklu „Tryptyk”. Bilety w cenie 100 zł.

Również o 18.00 w Teatrze Variete spektakl „Powróćmy do tamtych lat” w reżyserii Janusza Szydłowskiego. Bilety w cenie 75 – 85 zł.

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki o godzinie 18.00 rozpocznie się spektakl „W Ogień!” w reż. Wojciecha Klemma.

Na placu Imbramowskim rozpoczął się Zlot Food Truck’ów. Będzie można spróbować nie tylko dobrego jedzenia, ale i wziąć udział w różnych wydarzeniach, m.in. potańcówce w stylu retro, z muzyką z lat ’70, ’80 i ’90. Wstęp wolny.

Niedziela, 22 kwietnia: Małopolskie Dni „Książka i Róża”

W niedzielę rozpoczyna się wielkie święto literatury. Po raz siedemnasty odbędą się Małopolskie Dni „Książka i Róża”. W programie m.in. „escape room”, możliwość gry w planszówki w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, spotkanie z Michałem Gołkowskim – autorem cyklu „Stalowe Szczury”. W pociągach Kolei Małopolskich będą rozdawane książki. Więcej informacji o programie na stronie www.ksiazkairoza.pl.

Na placu Marii Magdaleny odbędzie się Krakowski Kiermasz Książki. W przystępnych cenach od krakowskich antykwariuszy i bukinistów będzie można nabyć beletrystykę historyczną, pozycje popularnonaukowe czy literaturę anglojęzyczną.

Dziś w Piwnicy pod Baranami koncert grupy Trupięgi, która zaprezentuje poezję Bolesława Leśmiana. Początek o godzinie 19.00. Bilety w cenie 20–30 zł, dostępne w barze Piwnicy pod Baranami.

 

comments powered by Disqus