Weekend w pigułce (21 – 22 października)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dzieje się w ten weekend. Studencki Festiwal Piosenki, Travenalia, Harry Potter in Concert, święto Muzeum Narodowego w Krakowie to tylko niektóre z wydarzeń. Na deser Czesław (za)Śpiewa w Variete, a w łaźni Nowej wystąpi Kult.

Sobota, 21 października: Święto MNK, Travenalia, Czesław Śpiewa, Harry Potter in Concert

W ten weekend w Auditorium Maximum UJ trwa Festiwal Podróżniczy Travenalia. Przez dwa dni uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję posłuchać opowieści z różnych zakątków świata – Rwandy, Kuby, Mongolii, Indonezji, Nowej Zelandii czy Kiribati. Tym razem festiwalowi towarzyszyć będzie Międzynarodowe Sympozjum „Oceania – Centre of the Pacific Rim”. Wstęp wolny.

W sobotę startuje 53. Studencki Festiwal Piosenki. Kolejna edycja odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Tym razem jest ona poświęcona Wojciechowi Młynarskiemu, zmarłemu w tym roku twórcy wielu znanych utworów, m.in. „Och życie, kocham cię nad życie” czy „Jesteśmy na wczasach”.

Akademia Muzyczna zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego „Źródła i Inspiracje”. O 19.00, w siedzibie Akademii przy ul. św. Tomasza 43 rozpocznie się koncert „Drums Around the World”. Wystąpi Pete Lockett. Bilety w cenie 20 – 40 zł.

O godzinie 19.00 w Teatrze Variete zagra Czesław Śpiewa. Artysta wraz z zespołem zaprezentuje utwory z najnowszej płyty „Księga Emigrantów. Tom II” i dobrze znane z poprzednich albumów. Bilety od 55 zł.

Muzeum Narodowe w Krakowie ma 138 lat. Dlatego nadszedł czas na wielkie świętowanie. Od 10.00 do 18.00 można bezpłatnie zwiedzić wszystkie stałe galerie i wystawy czasowe takie jak #dziedzictwo, Twarzą w twarz, Najcenniejsze. Kolekcja Książąt Czartoryskich. Będzie można odwiedzić również najsłynniejszą krakowską „Damę”, która jest eksponowana w Gmachu Głównym. Będzie również można wybrać się do dawnego Hotelu Cracovia. Więcej informacji na stornie MNK.

O 18.00 w Centrum Kongresowym Ice Kraków wystąpi Gordon Haskell – muzyk, wokalista, autor tekstów podróżnik. Bilety w cenie 60 – 120 zł.

Również o 18.00, w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się gala z okazji 100. rocznicy Edwarda Czernego. Bilety w cenie 45 – 60 zł.

O 19.00 w Tauron Arenie Kraków „Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert”. Publiczność będzie miała okazję posłuchać ścieżki dźwiękowej do drugiej części z serii filmów o Harrym Potterze. Bilety w cenie 90 – 250 zł.

Niedziela, 22 października: Wielki finał 53. SFP, Kult w Łaźni Nowej

Trwa Studencki Festiwal Piosenki. O 10.00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe, a o 20.00 koncert „Różne piosenki – wspólne sprawy”. Natomiast w niedzielę o 19.00 podczas koncertu finałowego wystąpią Maciej Maleńczuk, Jan Młynarski i laureaci poprzednich edycji SFP – KFP.

Kino Mikro zaprasza o 16.00 na wystawę na ekranie. Dziś Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia. Bilety w cenie 20 – 30 zł.

O 16.30 w Centrum Kongresowym Ice Kraków koncert The Beatles symfonicznie. Bilety w cenie 120 – 159 zł.

Kult w Łaźni Nowej. O godzinie 18.00 swój koncert rozpocznie jeden z najbardziej znanych polskich zespołów. Bilety: 60 zł w przedsprzedaży, 70 zł w dniu imprezy, 100 zł VIP.

O 12.00 rozpocznie się Krakowski Salon Poezji. Tym razem upłynie pod hasłem: "Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi – Salon Szalonej Poezji". Czytają: Małgorzata Gałkowska, Wiktor Loga-Skarczewski i Tomasz Wysocki. Bezpłatne wejściówki na miejsca siedzące można odbierać w kasie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w sobotę poprzedzającą spotkanie od godziny 10.00 do wyczerpania limitu miejsc.

Dziś w Hotelu Forum kolejna odsłona Najedzeni Fest. Od 11.00 do 18.00 będzie można spróbować dań z różnych zakątków świata – tym razem motywem przewodnim jest słowo „Etnicznie”. Wstęp wolny.

 

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale