Weekend w pigułce (22 – 23 kwietnia)

Ostatni weekend kwietnia upłynie pod znakiem literatury fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Przed nami najbardziej literacki weekend roku. Trwają Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”, podczas których odbędzie się m.in. piknik w zieleni czy warsztaty. Na placu Marii Magdaleny odbędzie się Krakowski Kiermasz Książek, a w niedzielę kolejna odsłona akcji Drugie Życie Książki.

Sobota, 22 kwietnia: „Książka i Róża”, Węgierska Wiosna Filmowa

W powstajacym na Zabłociu Centrum Filmowym Kraków trwa Przegląd Filmów Edwina Brienena. Więcej informacji i pełny program znajdziecie TUTAJ . LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Kijów.Centrum zaprasza na sezon transmisji operowych. Dziś o 18.45 Eugeniusz Oniegin (Piotr Czajkowski).

W Nowohuckim Centrum Kultury o godzinie 19.00 rozpocznie się recital kabaretowy Artura Andrusa. Bilety w cenie 80 zł.

W Klubie Kwadrat wystąpi Kasia Kowalska. Początek koncertu o godzinie 19.00. Bilety w cenie 45 – 60 zł.

W Teatrze Bagatela o godzinie 16.00 spektakl „Testosteron”. Spektakl tylko dla widzów dorosłych. Bilety w cenie 51 – 76 zł.

Teatr Stu zaprasza na „Wędrowanie. Tryptyk”. Początek o godzinie 18.00. Bilety w cenie 100 zł.

Trwają Dni Tischnerowskie. Tym razem związane są z problematyką inności, otwartości i świętości. Dziś w programie m.in. Debata filozoficzna młodych, Gala Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera.

Na placu Marii Magdaleny do niedzieli potrwa Krakowski Kiermasz Książki. W ramach wydarzenia odbędzie się spacer po antykwariatach i prelekcja o powojennym mesjanizmie.

Trwają Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Więcej informacji na ten temat przeczytacie TUTAJ . Pełny program znajduje się na stronie www.ksiazkairoza.pl.

W Kinie pod Baranami trwa Węgierska Wiosna Filmowa. Widzowie mają okazję zobaczyć dzieła wielkich twórców, jak i propozycje debiutantów. W programie nie zabraknie dzieł klasyków takich jak „Inne spojrzenie” Karola Makka czy najnowszych produkcji, m.in. obrazu „Swing” w reżyserii Csaby Fazekasa czy romantycznej komedii „Liza, lisia wróżka”.

W Kinie Ars trwa akcja „Sztuka za siódemkę”. W tym tygodniu widzowie mają okazje zobaczyć m.in. „Julietę” w reżyserii Pedro Almodovara, „Śmietankę towarzyską” Woody’ego Allena czy „Plan Maggie” Rebecci Miller.

Niedziela, 23 kwietnia: Drugie życie książki

Trwa najbardziej literacki weekend roku. Na placu Marii Magdaleny odbywa się Krakowski Kiermasz Książek – dziś w programie m.in. otwarte warsztaty rysowania komiksów, pokaz introligatorski. Trwają również Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Pełny program na stronie www.ksiazkairoza.pl.

W Domu Józefa Mehoffera odbędzie się kameralny koncert, podczas którego wystąpią Krzysztof Klima (klarnet), Bogusława Hubisz-Sielska (altówka) i Mariusz Sielski (fortepian). Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Rozpoczyna się 29. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich. Dziś o godzinie 18.00 koncert otwarcia w Filharmonii Krakowskiej. Wstęp wolny.

O godzinie 12.00 Teatr im. J. Słowackiego zaprasza na Salon Poezji. Dziś zostanie odczytana publikacja „Złote księżniczki ulów – strofy o pszczołach, miodzie i pszczelarzach”. Bezpłatne wejściówki na miejsca siedzące można odbierać w kasie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w sobotę poprzedzającą spotkanie od godziny 10.00 do wyczerpania limitu miejsc.

O godzinie 15.00, tym razem w ramach Targów Vintage i Retro Kogel-Mogel w Krakowie, w Hotelu Forum odbędzie się akcja Drugie Życie Książki.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale