Weekend w pigułce (22–23 września)

Widowisko Alchemia Światła po raz kolejny zawita na Wawel fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przed nami pierwszy jesienny weekend. Jak go spędzić? Na brak propozycji nie ma co narzekać. Zajrzyj do Huty, Kombinat Kultury, kolejna odsłona Kiermashu czy Alchemia Światła na Wawelu to tylko niektóre z nich.

Kulturalny miks w NCK

Na początek zapraszamy do Nowej Huty, a konkretnie Nowohuckiego Centrum Kultury. W sobotę, 22 września, odbędzie się Kombinat Kultury. W jego trakcie będzie można zapoznać się z ofertą programową NCK i wziąć udział w zajęciach tanecznych, warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych czy muzycznych od 11.00 do 19.00. To jednak nie koniec, bo o 19.00 zagra zespół Mikromusic (bilety w cenie 50 zł).

WIELKIE ZMIANY W NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY>>> POWSTANIE BALKON Z WIDOKIEM NA ŁĄKI

Zostajemy w Hucie

Po raz kolejny będzie można „Zajrzeć do Huty”. Na większość wydarzeń w sobotę i niedzielę wstęp wolny. Muzeum PRL-u zaprasza na zwiedzanie wystaw i spotkanie z Januszem Panasewiczem w niedzielę o 16.00. Przez dwa dni będzie można również zwiedzić projektornię i na co dzień niedostępne podziemia dawnego kina Światowid. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – oddział Dzieje Nowej Huty, zaprasza natomiast na zwiedzanie stałej wystawy o Nowej Hucie, spacery z przewodnikami i wycieczki autokarowe. W sobotę odbędzie się gra terenowa Zielona Nowa Huta. Więcej informacji o wydarzeniach na oficjalnych stronach muzeów.

Alchemia Światła

Już po raz kolejny na Wawelu odbędzie się wielkie multimedialne widowisko Alchemia Światła. Tym razem spektakl będzie inspirowany setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl łączący nowoczesne sztuki wizualne w postaci trójwymiarowego mappingu ze światłem, muzyką, śpiewem i tańcem na żywo. Widowisko będzie można zobaczyć 22 i 23 września o 20.30. Bilety w cenie 90 zł.

Kiermash na powitanie jesieni

W ten weekend kolejna odsłona Kiermashu. Przez dwa dni warto zajrzeć do Pałacu Czeczotka, gdzie na wszystkich odwiedzających czekać będą ubrania, biżuteria, okulary, torby, plecaki, szale, czapki i wiele innych dodatków. Tym razem odbędą się Targi Kosmetyków Nowoczesnych. Wydarzenie można odwiedzić w godzinach 11.00–19.00.

Noc Świątyń

W sobotę, 22 września, odbędzie się w naszym mieście Noc Świątyń. Swoje podwoje dla odwiedzających otworzą m.in. Centrum Muzułmańskie, Ewangeliczny Kościół Metodystyczny, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, Parafia Ewangelicko-Augsburska, Kościół Ewangelicko – Metodystyczny czy Wspólnota Baha’i. Więcej informacji na stronie https://nocswiatyn.pl/program-krakow2018/.

Piknik po Sąsiedzku

Na Bulwarach Wiślanych, pomiędzy ul. Wietora a placem zabaw, odbędzie się Piknik po Sąsiedzku, organizowany przez ArcelorMittal. W programie warsztaty taneczne, plastyczne i przekąski. Nie zabraknie kina plenerowego. Wydarzenie potrwa od 12.00 do 20.00.

II Nowohucki Targ Roślinny w Tajemniczym Ogrodzie

W Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida w niedzielę, 23 września, odbędzie się II Nowohucki Targ Roślinny. W godzinach 16.00–19.00 będzie można wymienić rośliny, wziąć udział w warsztatach ekologicznych i ogrodniczych oraz grach i zabawach w ogrodzie.

Bezpłatna wymiana książek po raz kolejny

Przed nami kolejna odsłona Drugiego Życia Książki. Tym razem odbędzie się ona o godzinie 15.00 w księgarni Massolit, w związku z Europejskim Dniem Języków.

Ogród Botaniczny zaprasza na piknik

W sobotę w godzinach 12.00–16.00 Ogród Botaniczny zaprasza na Edukacyjny Piknik Rodzinny. W programie m.in. prelekcja dotycząca ogrodu i roślin, oprowadzanie przez przewodników. Nie zabraknie poczęstunku i możliwości otrzymania różnych materiałów edukacyjnych. Tego dnia wstęp do ogrodu jest wolny.

Gdy przyjdzie sen…

W ten weekend na deskach Teatru Ludowego, a konkretnie na Scenie pod ratuszem spektakl „gdy przyjdzie sen” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Bilety w cenie 35–45 zł.

Wariacje Tischnerowskie

Natomiast na deskach Teatru Stu w sobotę o godzinie 19.00 rozpoczną się Wariacje Tischnerowskie. Spektakl na podstawie „Historii filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera w reżyserii Artura „Barona” Więcka. Góralski żywioł, ciepło i humor, gwara, muzyka i taniec. To trzeba zobaczyć.

 

comments powered by Disqus