Weekend w pigułce (22–24 lutego)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przed nami oscarowy weekend. Chociaż rozdanie najważniejszych nagród w branży filmowej odbędzie się w Los Angeles, w Krakowie tej filmowej magii nie zabraknie. Co jeszcze w programie?

Oscarowa Noc Filmowa w Agrafce

W kinie Agrafka podczas Oscarowej Nocy Filmowej w nocy z piątku na sobotę będzie można zobaczyć wybrane filmy nominowane do prestiżowej nagrody. W programie „Gdyby ulica Beale umiała mówić”, „Kafarnaum” i „Green Book”. Trzy pokazy w cenie 34 zł.

W sobotę będzie można natomiast zobaczyć nominowane do Oscara fabuły. W programie „Madre”, „Fauve”, „Marguerite”, „Detaiment” i „Skin”. Bilety w cenie 20 i 15 zł (ulgowy). Karnet na dwa pokazy (Fabuły i Animacje) 28 zł.

Oscary w Kinie pod Baranami

Od 22 do 23 lutego na pokazy Oscar Nominated Shorts zaprasza Kino pod Baranami. Widzowie zobaczą dziesięć krótkometrażowych filmów fabularnych i animowanych, które powalczą o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Bilety w cenie 22 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Początek o 19.15.

ZAZ w Krakowie

W sobotę w Tauron Arenie Kraków wystąpi francuska piosenkarka ZAZ. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Nie zabraknie utworów takich jak „Je veux” czy „Qué vendrá”. Kariera artystki we Francji rozpoczęła się na dobre w 2007 roku, kiedy po udziale w muzycznych konkursach ruszyła w mini-tour po Europie, a trzy lata później wydała debiutancki album „Zaz”. Dwa miesiące po premierze krążek pokrył się złotem we Francji, a singiel „Je veux” stał się tam hitem lata. Od tamtej pory artystka wydała jeszcze dwa albumy studyjne („Recto Verso” z 2013 roku i „Paris” z 2014 roku) i grając kilkadziesiąt koncertów w Europie, umocniła miano międzynarodowej gwiazdy. Bilety w cenie 149, 169, 189 zł.

Po latach o tej samej porze

Na Scenie na Sarego Teatru Bagatela premiera sztuki „Po latach o tej samej porze” w reżyserii Henryka Jacka Schoena. W rolach głównych Magdalena Walach i Wojciech Leonowicz. To kontynuacja spektaklu „Za rok o tej samej porze” Bernarda Slade’a, który na deskach Bagateli swoją premierę miał w styczniu 2016 roku. Spektakl można zobaczyć w sobotę o 19.15 i w niedzielę o 17.00.

Szafing, przekaźnik książkowy, kiermasz książek

W sobotę, 23 lutego, w Klubie Kuźnia odbędzie się Szafing, przekaźnik książkowy i kiermasz książek, który potrwa od 10.30 do 12.30. W trakcie wydarzenia czekają na was Przekaźnik książkowy, Kiermasz książek od złotówki, Kącik Malucha, biblioteczne propozycje popularnonaukowe i poradnikowe rodziców, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną i szkolną. Wstęp wolny.Moc natury w MNK

W Muzeum Narodowym na zwiedzających czeka nowa wystawa „Moc natury. Henry Moore w Polsce”. Łącznie w Gmachu Głównym i innych miejscach miasta (Pawilon Czapskiego, Kamienica Szołayskich, Europeum) zobaczymy 21 rzeźb. Wstęp na wystawę we wszystkich oddziałach jest wolny.

Janusz Radek w Auditorium Maximum

W niedzielę o 18.00 w Auditorium Maximum wystąpi Janusz Radek z zespołem. Podczas koncertu nie zabraknie znanych utworów artysty, m.in. Kiedy U-kochanie, Dziękuję za miłość, Groszki i róże, Na moście w Avignone czy Domek bez adresu. Bilety w cenie 90–130 zł.

 

comments powered by Disqus