Weekend w pigułce (23–24 czerwca)

Wianki w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ten weekend muzyka opanuje miasto. Przed nami kolejna odsłona Wianków. Oprócz tego zachęcamy do udziału w Małopolskim Pikniku Lotniczym, Pikniku Krakowskim czy Festiwalu Kultury Żydowskiej. Sprawdźcie, gdzie jeszcze warto się wybrać.

Wianki. Sześć scen, różne brzmienia

Już w sobotę muzyka wypełni całe miasto. Przed nami kolejna edycja Wianków. Tym razem, na sześciu scenach zlokalizowanych m.in. na Rynku Głównym czy placu Szczepańskim wystąpią Paulina Przybysz, O.S.T.R, Brodka czy Hańba. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Pokaz fajerwerków nad Wisłą rozpocznie się o godzinie 22.30. Więcej informacji o programie >>> TUTAJ

Odwiedzając poszczególne sceny, warto zajrzeć również na ul. Stolarską. W ramach jej święta, od godziny 17.00 na międzynarodowej scenie zaprezentują się artyści z Niemiec, Francji i USA. Co więcej, przy Konsulacie USA pojawi się strefa lotnictwa, a w niej dwa symulatory lotów z Rzeszowskiej Doliny Lotniczej.

Wysokie loty

Tego samego dnia na historycznym Lotnisku Rakowice-Czyżyny odbędzie się kolejna edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Po raz 14. do naszego miasta zawita liczne grono pilotów, którzy zaprezentują swoje umiejętności podczas dwudniowych pokazów. Więcej informacji na stronie www.pikniklotniczy.pl

Szalom! Zapraszamy na Kazimierz

Trwa 28. Festiwal Kultury Żydowskiej. Tym razem motywem przewodnim jest Syjon. W programie jak zawsze koncerty, spotkania i spacery po Kazimierzu. Szczegółowe informacje o programie dostępne na stronie www.jewishfestival.pl

O tegorocznej edycji przeczytacie również na naszej stronieWystawa makiet kolejowych

W ten weekend zajrzyjcie w wolnej chwili do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Czeka na was wystawa kolejowych makiet, której głównym elementem będzie modułowa makieta w skali H0. Odwiedzający zobaczą co najmniej kilkadziesiąt zestawów znajdujących się na ponad 100 metrach torów. Oprócz tego dla odwiedzających przygotowano symulator lokomotywy ET22, stoisko przejazdów kolejowych czy pokaz technik modelarskich ukazujących, jak zbudować makietę. Bilety w cenie 10 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy).

Tradycyjnie zapraszamy na Piknik Krakowski. Tym razem „zatracać się w zieleni” będzie można w parku Jordana (sobota) i parku Jerzmanowskich (niedziela). Wstęp wolny!

Czas na zlot foodtrucków w Bezogródku. Mieszkańcy będą mieli okazję spróbować specjałów polskiej kuchni czy potraw z różnych zakątków świata. Wstęp wolny.

Straszny dwór na Wawelu

Letni Festiwal Opery Krakowskiej przenosi się na Wawel. W sobotę o 19.30 na Dziedzińcu Arkadowym rozpocznie się koncert, podczas którego publiczności zostanie zaprezentowana opera „Straszny dwór” S. Moniuszki. Informacje o biletach na stronie www.opera.krakow.pl

Co w teatrach? W Starym Teatrze można zobaczyć spektakl „Audiencja 89” w reż. T. Svobody (ul. Jagiellońska 1). Początek o godzinie 19.30. Teatr Ludowy zaprasza na „Hańbę” w reż. M. Wierzchowskiego (Scena Stolarnia).

Jazzowy Kraków

W niedzielę rozpoczyna się 23. Sumer Jazz Festival Kraków. Do Krakowa zawitają ikony światowego jazzu. Koncerty odbywać się będą m.in. w Piwnicy pod Baranami, Kijów.Centrum czy Filharmonii Krakowskiej. Informacje o programie: www.cracjazz.com/pl/program

W Kamienicy Szołayskich, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, otwarto nową wystawę. Tym razem muzeum postanowiło zabrać nas w podróż do dawnych lat. „Kraków 1900” to opowieść o mieszkańcach i atmosferze miasta tamtych lat.

A teraz zapraszamy do kina. Agrafka po raz kolejny organizuje cykl pokazów pod chmurką. Będzie można zobaczyć „Niemiłość” w reż. Andrieja Zwiagnicewa w sobotę o 21.30 oraz „Lato” w reż. Carla Simona w niedzielę o tej samej godzinie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale