Weekend w pigułce (23 – 24 września)

Spektakl "Plastiki" w Teatrze im. J. Słowackiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Chociaż z ładną pogodą bywa ostatnio różnie, zachęcamy do odwiedzin krakowskich teatrów. „Wariacje Tischnerowskie”, „Plastiki” czy „Najdroższy” to tylko niektóre z propozycji. W ten weekend warto wybrać się na Podgórze, ponieważ trwają Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. Odbędzie się również kolejna odsłona Drugiego Życia Książki.

Sobota, 23 września: Podgórskie Dni Otwartych Drzwi, Wariacje Tischnerowskie

Trwają XVI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. To możliwość zwiedzenia prawie 30 obiektów i wzięcia udziału w spacerach tematycznych po najciekawszych miejscach Podgórza. Będą to m.in. forty, wieże kościelne czy pracownie rzemieślnicze. Do kilku obiektów są wymagane bezpłatne wejściówki ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Szczegółowy program dostępny na www.podgorze.pl.

Dziś o 16.00 w Teatrze Bagatela spektakl „Najdroższy”.

Teatr Stu zaprasza natomiast na „Wariacje Tischnerowskie”. Początek o godzinie 19.00. Bilety w cenie 80 zł.

Warto również zajrzeć do Teatru im. J. Słowackiego. Na deski teatru powraca spektakl „Plastiki”. Początek o godzinie 19.00. Bilety w cenie 40 – 60 zł.

Kino pod Baranami przygotowało coś dla najmłodszych widzów. W ramach 4. Festiwalu Kino Dzieci, który potrwa do 1 października, zostaną wyświetlone filmy dla różnych grup wiekowych. Program dostępny na stronie www.kinodzieci.pl.  Bilety w cenie 12 – 14 zł.

O 10.00 na Plantach rozpocznie się Piknik Krakowski. Wstęp wolny.

Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Krakowskiej. O 18.00 rozpocznie się koncert, podczas którego publiczność usłyszy II Symfonię c-moll Zmartwychwstanie Gustava Mahlera. Bilety w cenie 30 – 60 zł.

W Centrum Szkła i Ceramiki przy ul. Lipowej 3 w godzinach 10.00 – 13.30 odbędą się pokazy ręcznego formowania szkła. Grupy obowiązuje rezerwacja miejsc (rezerwacje@lipowa3.pl). Wstęp: 12 - 14 zł grupowy - w cenie usługa przewodnicka, 10 – 12 zł rodzinny (2 osoby dorosłe + min. 2 dzieci), 12 zł od osoby. Usługa przewodnicka w języku polskim 50 zł.

Czas pożegnać lato. Pomoże w tym Bezogródek food truck park przy ul. Piastowskiej 20. Po raz ostatni w tym sezonie będzie można spróbować pysznego jedzenia z food trucków. Wstęp wolny.

Niedziela, 24 września: Drugie Życie Książki, Światowy Dzień Serca

Teatr Współczesny przy ul. Starowiślnej 21 zaprasza na spektakl „Dr Dolittle i jego zwierzęta”, który rozpocznie się o godzinie 13.00. Bilety w cenie 23 zł. Więcej informacji na stronie www.teatrkrakow.pl.

O godzinie 10.00, tym razem w parku Kościuszki, kolejny Piknik Krakowski.

Czas na Drugie Życie Książki. Tym razem na fanów literatury czeka edycja specjalna ze względu na Europejski Dzień Języków i wymiana będzie dotyczyć książek w języku angielskim. Początek o godzinie 14.00 w Artetece WBP.

Dziś Światowy Dzień Serca. Na Rynku Głównym będzie obchodzony po raz szesnasty. Od godz. 10.00 do 18.00 w punktach medycznych na Rynku Głównym będzie można bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć: wysokość ciśnienia tętniczego, wagę ciała oraz BMI, poziom cukru i cholesterolu we krwi. Na miejscu będzie można skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek oraz bezpłatnie wykonać badania EKG i echo serca. W wydarzeniu wezmą udział znani artyści, m.in. Przemysław Branny, Marta Bizoń, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jacek Wójcicki czy zespół Pod Budą.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale