Weekend w pigułce (9–10 lutego)

Nosowska fot. mat. prasowe Kayax

„Ja pas! Ja pas! Ja pas!” – takie słowa padną ze sceny klubu Studio już w najbliższą niedzielę. Katarzyna Nosowska promuje swój ostatni album „Basta!” i nie zwalnia tempa. Co jeszcze w ten weekend? W Nowohuckim Centrum Kultury czeka na was wystawa World Press Photo 2018, a na deskach Teatru Słowackiego spektakl „Imię róży”.

Nosowska mówi „Basta!”

W niedzielę w klubie Studio wystąpi Katarzyna Nosowska. To już drugi koncert w Krakowie promujący najnowszy album artystki „Basta!”. Nie zabraknie dobrze znanych już utworów „Ja pas!”, „Nagasaki” czy „Brawa dla Państwa”. Start o 19.00.

Najlepsze z najlepszych

W Nowohuckim Centrum Muzyki czeka na was wystawa World Press Photo 2018. Najlepsze fotografie prasowe wyłoniono spośród 70 tysięcy zdjęć. W NCK zobaczymy 137 najlepszych prac. Tym razem Grand Prix trafiło do wenezuelskiego fotoreportera Ronaldo Schemidta, który zwycięski kadr uchwycił w rodzinnym Caracas podczas zamieszek wywołanych przez protest przeciwko prezydentowi Wenezueli Nicolás Maduro. Fotograf zrobił zdjęcie uczestnikowi protestu uciekającego przed pożarem. Ekspozycja czynna do 28 lutego w godzinach 10.00–20.00.

A tak wyglądały przygotowania do wystawy >>>> MOC FOTOGRAFII PRASOWEJ W NCK

„Imię Róży” po raz pierwszy na teatralnej scenie

W Teatrze Słowackiego można już zobaczyć spektakl „Imię Róży” w reż. Radosława Rychcika. To pierwsza sceniczna wersja słynnej książki Umberto Eco. Zabroniona miłość do kobiety, książek, mądrości, wiedzy czy miłości do Boga. Czy miłość w murach klasztoru to zbrodnia? Odpowiedzi na te i inne pytania w sobotę o 17.00 na Dużej Scenie.

O spektaklu więcej pisaliśmy w artykule >>>> Imię Róży. Jak smakuje zakazany owoc?
Dziewczynka z parku

Pozostajemy jeszcze w teatrze. Groteska zaprasza na premierę spektaklu „Dziewczynka z parku” na podstawie powieści Barbary Kosmowskiej. Mała bohaterka próbuje poradzić sobie ze smutkiem po śmierci taty. Pierwszy pokaz w piątek o 18.00. Premiera w sobotę o 18.00, przedstawienie można zobaczyć również w niedzielę o 11.00 i 13.00.

Je ne regrette rien…

W Piwnicy pod Baranami odbędzie się kolejny już Koncert Piosenki Francuskiej. W niedzielę o 18.00 rozpocznie się recital „Piaf!”. Będzie to kameralne spotkanie z legendą francuskiej piosenki – Edith Piaf. Piosenek o różnych obliczach miłości, smutku i tragediach nie zabraknie. Bilety w cenie 40–50 zł dostępne w Piwnicy pod Baranami.

Maleńczuk w Operze

Czas na przegląd dotychczasowej twórczości Macieja Maleńczuka. Okazja już w sobotę o 19.00 w Operze Krakowskiej. W repertuarze przeboje Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi czy Dawna Dziewczyno. Więcej informacji na stronie www.opera.krakow.pl.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale