Weekend w pigułce (9 – 10 września)

Już w ten weekend Marsz Jamników fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Kołłątajowski Przegląd Sztuki, LemCon, „fantastyczny” kiermasz książki i pikniki krakowskie. Tak w skrócie zapowiada się kolejny wrześniowy weekend.

Sobota, 9 września: Kołłątajowski Przegląd Sztuki, LemCon

Trwa IV Kołłątajowski Przegląd Sztuki. W programie koncerty, spektakle, wystawy i mappingi. W trakcie „złotych targów” będzie można nabyć płyty winylowe, drobny design czy papierowe wydawnictwa. Początek o godzinie 19.00.

W kościele św. Marcina przy ul. Grodzkiej 58 w ramach II Bach Festival odbędzie się koncert „Buxtehude, Schutz”. Początek o godzinie 18.00.

Zachęcamy do odwiedzin w krakowskich teatrach. W Teatrze Barakah o 19.00 spektakl „Jednoręki ze Spokane”, a w Teatrze Ludowym o tej samej porze „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” (Scena pod Ratuszem).

O 13.00 w Centrum Sportu Parkowa (ul. Parkowa 12a) odbędzie się Natural Unite #13 Open Air! W programie Radikal Guru, Dub Lovin’ Criminals, Jah Bass czy KPK. Wstęp: 35 zł.

W Krakowie trwa LemCon, jednodniowe wydarzenie związane z życiem i twórczością Stanisława Lema. W programie dyskusje, pokazy i konkursy. Wstęp wolny.

Od 11.00 do 18.00 na placu Marii Magdaleny odbędzie się ostatni już w tym roku plenerowy Krakowski Kiermasz Książki. Tym razem jest związany z fantastyką i dedykowany twórczości Stanisława Lema. Wydarzenie odwiedzi Wojciech Orliński, autor biografii Lema „Życie nie z tej ziemi”, Rafał Kosik z najnowszą powieścią „Różaniec i bloger” oraz Mateusz Świstak, który przedstawi widowisko plenerowe inspirowane „Bajkami robotów i opowiadaniami kosmikomicznymi” Italo Calvino.

Warto odwiedzić również kina studyjne, m.in. Kino pod Baranami, Ars czy Agrafkę. Na dużym ekranie m.in. „Powiernik królowej”, „Podwójny kochanek” czy „Na pokuszenie”.

W Muzeum Inżynierii Miejskiej trwa Classic Moto Show. Na jedynym takim wydarzeniu w południowej Polsce zobaczymy przedwojenne limuzyny, małe fiaty, wozy strażackie i zabytkowe motocykle. Bilety w cenie 15 – 20 zł, rodzinny 60 zł.

Na Plantach od 10.00 do 16.00 potrwa Piknik Krakowski.

Niedziela, 10 września: Piknik Krakowski, Marsz Jamników

Dziś Piknik Krakowski odbędzie się w parku Kościuszki w godzinach 10.00 – 12.00.

Czas na Marsz Jamników! Zbiórka o 11.45 pod Barbakanem, gdzie nastąpi formowanie pochodu. Przybycie na Rynek Główny o godzinie 12.20. W trakcie wydarzenia na stoiskach w pobliżu sceny odbędzie się zbiórka karmy dla psów z małopolskich przytulisk. Będzie można również skorzystać z bezpłatnych usług dla psów i porad ekspertów.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale